Naftatootjad kisklevad tulude kindlustamise pärast

Agnes Ojala 06. august 2008, 17:48

Toornafta ja maagaasi tootjad kisklevad
üksteise võidu, püüdes end kindlustada järjekordsete hinnalanguste eest.

Nafta hind on eelmise kuu rekordtasemelt, 147,27 dollarilt barrelist, langenud pea 20%. Eile langes toornafta hind kolme kuu madalaimale tasemele, makstes 118 dollarit barrelist, kirjutas FT.com.

Eelmisel nädalal oli iga 2009. aastaks nafta hinna tõusu peale mängija kohta turul peaaegu 10 sellist, kes panustasid langusele.

Kauplejate hinnangul ennustab müügioptsioonide – lepingute, mille omanikel on õigus teatud ajal toornaftat kindlaksmääratud hinnaga müüa – suur populaarsus vast liiga julgelt naftahindade langust.

Hetkel aga on New York Mercantile Exchange’i andmeid vaadates selge, et nende spekulantide arv, kes panustavad järgmiseks aastaks nafta hinnale alla 100 dollari barrelist, on viimase kuue nädalaga kahekordistunud.

Kauplejate sõnul on viimase kümne päeva jooksul rohkelt müügioptsioone ostnud üks suur turuosaline, ilmselt üks Ladina-Ameerika riiklik naftakompanii. Firma on end kindlustanud selle vastu, kui toornafta hind peaks järgmise aasta detsembriks langema 70 dollari peale barrelist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2008, 15:19
Otsi:

Ava täpsem otsing