BÖRS: Saku Õlletehase juht pani ameti maha

12. august 2008, 19:42

Ireneusz Piotr Smaga lahkub töölt Saku
Õlletehasest, uueks juhatuse esimeheks sai Veli Pekka Tennilä.

Töölepingu lõppemise tõttu ja ühtlasi perekondlikel põhjustel lahkus täna, 12. augustil, ametist Saku Õlletehase AS-i juhatuse esimees Ireneusz Piotr Smaga ja uueks juhatuse esimeheks sai Veli Pekka Tennilä. Saku Õlletehase juhatuse esimehena hakkab Veli Pekka Tennliä vastutama kogu ettevõtte juhtimise eest, olles aruandev Carlsberg Balticu presidendile, Saku Õlletehase nõukogu esimehele Tomas Kucinskasele.

„Kõigepealt soovin avaldada siirast tänu Ireneusz Smagale tema jõupingutuste, panuse ja pühendumise eest Saku arengusse. Me oleme rääkinud Ireneusz Smagaga pikemalt tema edasistest plaanidest ja ta on väljendanud soovi mitte pikendada oma lepingut Saku Õlletehase juhatuse esimehena ning veeta rohkem aega oma perekonnaga, kes elab Poolas. Austan Ireneusz Smaga otsust ja mul on heameel, et ta pöördub tagasi oma pere juurde. Soovin talle edasiseks palju edu tema uutes väljakutsetes,” ütles Saku Õlletehase nõukogu esimees ja Carlsberg Balticu president Tomas Kucinskas.

“Veli Pekka Tennilä on igati motiveeritud uuteks väljakutseteks ja olen veendunud, et Veli Pekka on tema seniseid suuri õlle- ja joogitööstuse juhtimise kogemusi ning juhtimisomadusi arvestades Saku Õlletehasele õige valik. Saku on kolme Eesti kõige mainekama ettevõtte hulka kuuluv firma ja ma
arvan, et tegemist on ühe tugevama äriorganisatsiooniga mitte ainult Eestis vaid kogu Baltikumis. Toome Sakusse rahvusvahelise ärijuhtimise kogemusega inimese, et jätkata Saku arendamist täie potentsiaaliga,” ütles Tomas Kucinskas.

39 aastane Veli Pekka Tennilä liitub Sakuga meeskonnaga Carlsberg Gruppi kuuluvast Soome joogitootjast Sinebrychoffist, kus ta alustas tööd 2001. aastal õllede segmendi turundusjuhina ja kus temast 2006. aastal sai ekspordidirektor, olles vastutav Sinebrychoffi eksporditegevuse eest 30-sse riiki. Veli Pekka on olnud üheks võtmeisikuks Sinebrychoffi strateegiaprotsessis. Enne seda töötas
ta veel Nordic Kellogg'sis ja ka maiustusetööstuses. Veli Pekkal on Turu School of Economicsi magistrikraad rahvusvahelise turunduse valdkonnas.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing