Herkel: Venemaa käitumine kasvatab ohutunnet kogu maailmas

12. august 2008, 18:43

Isamaa ja Res Publica Liidu liikmest
riigikogu liikme Andres Herkeli sõnul süvendab Venemaa käitumine ohutunne kogu
maailmas.

„Venemaa säärane käitumine süvendab ohutunnet kogu maailmas. Kui üleeile õhtul avaldust ette valmistasime, siis mõtlesin, mis peaksid olema need algatused, mida teksti ette lugedes välja tuua. Mõtlesin kõikidele objektidele, mida Venemaa oli selleks ajaks juba hävitanud. Tänaseks oli see tegevus laienenud.. Tänane jutt vägede välja viimisest ei saa olla tõsine seni, kuni väed pole väljas ja Venemaa esitab tingimusi,“ lausus riigikogu erakorralisel istungil Herkel.

„Putin on kõnelenud genotsiidist Osseetia vastu, selliste valede ajalugu ulatub tagasi Hitleri ja Stalini aegadesse. Tõde nimetatakse valeks ja vastupidi, agressiooniohvreid nimetatakse agressoriteks ja vastupidi,“ lausus ta.

2Vene rahuvalvajad ei saanud tööga hakkama, lastes provokaatoritel vabalt ja põhjendamatult relvi kasutada. See operatsioon oli Venemaal pikalt ettevalmistatud, selle käivitamiseks oli vaja vaid ettekäänet. Kui kaugele saab minna Georgi vastase tegevusega, et maailm reageeriks?“ lausus Herkel.

Tema sõnul on praeguses olukorras kõige suuremad kaotajad abhaasid, kes on Venemaa mängukannid.
„Mõne nädala eest oli Lõuna-Ossetia külmutatud konfliktidest ainus, mille lahendamiseks oli olemas võimalusi. Nüüd on saavutatud humanitaarne katastroof. Osseetidest ja abhaasidest on tehtud Venemaa poliitika tööriistad,“ märkis Herkel.

Tema sõnul teeb riigikogu oma avalduses ettepaneku, et agressiooni jätkumise korrale ei pea riigikogu võimalikuks Venemaa viisavabaduse protsessi , samuti ei tohiks Venemaa kuuluda PTO-sse, G8-sse jne. Samuti pole turvaline korraldada Sotšis olümpiamänge. Samuti toetab riigikogu uute rahuvalveformaatide kehtestamist. „Lubamatu on linnade pommitamine ja tsiviilisikute ümber paigutamine. Süües isu ei vähene, vaid kasvab. Ründamine ettekäändega kaitsta rahvuskaaslasi, see pole argument. See võib rääkida kaugeleulatuvast agressioonikavast teiste riikide vastu,“ märkis Herkel.

.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2008, 08:19
Otsi:

Ava täpsem otsing