Leedo haldusfirma kukkus suurde miinusesse

21. august 2008, 14:53

Hulka ärimees Vjatšeslav Leedo ettevõtteid
haldav Holostovi Kinnisvarahalduse AS kasvas küll eelmisel aastal peaasjalikult
tänu Saaremaa lihatööstuse omandamisele kolm korda suuremaks, kuid samas
vajus aasta lõpuks suurde kahjumisse.

Holostovi Kinnisvarahalduse käive eelmisel aastal oli ligi 300 miljonit krooni ehk kolm korda suurem kui aasta varem. Kahjumit teenis ettevõte 56,7 miljonit krooni.

Kõva miinust tõi ettevõttele Sillamäe-Kotka laevaliini opereerimine, mis ebarentaabluse pärast ka eelmise aasta oktoobris kinni pandi. Operaatorfirmad Narva-Lina ja Narva-Line Finlans on likvideerimisel.

Ettevõtet hinnanud audiitor kirjutas, et grupil võivad tekkida raskused lühiajaliste kohustuste täitmisega, sest tal oli aasta lõpu seisuga lühiajalisi kohustusi 140 miljoni võrra rohkem kui käibevara ning ainuüksi pangalaene pidanuks ettevõte tänavu tagasi maksma 138 miljonit krooni. Tõsi, tänaseks on firma sellest 60 miljoni krooni tagasi maksmiseks saanud Hansapangalt aasta ajapikendust.

Veel märkis audiitor, et pole kindlat tõendusmaterjali, kuidas kavatseb ettevõte tulevikus kasu lõigata bilansis kajastatud immateriaalsest põhivarast, millena on arvele võetud Saaremaa lihatööstuse tooteretseptid ja kliendinimekirjad. Vorstiretseptid ning lihatööstuse ostjate nimestikud maksvat 4,6 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2008, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing