Panuse piiramine raviks hasartmängusõltlasi

27. august 2008, 18:11

Cambridge terviseliidu ja Harvardi
meditsiinikooli teadlaste uuringu tulemuste analüüsimisel selgus, et panuse
suuruse piiramine on üks mänguhasarti piiravamise moodustest.

Antud uurimuses analüüsisid Cambridge terviseliidu sõltuvuste psühhiaatriaallüksuse ja Harvardi meditsiinikooli teadlased panuse suuruse piiramise mõju internetis sõlmitavatele spordikihlvedudele, vaadeldes 47000 internetipõhise sporditotalisaatori bwin kliendi käitumist viimase 18 kuu jooksul. Teadlased leidsid, et ainult 0,3% osalejatest jõudis piirmäärani või ületas seda, teatas bwin.

Teadlased uurisid kehtestatu panuse summa piirmäära mõju kahjude vähendamisele võrreldes selleks nende mängijate käitumist, kes üritasid lubatud panuse summat ületada selliste mängijatega, kes seda teha ei proovinud. Teiseks analüüsiti kasutajate käitumist kihlvedude sõlmimisel enne ja pärast taolist katset.

See on bwini asedirektori Manfred Bodneri sõnul hetkel unikaalne ja ainus statistiliselt pädev uurimus panuse summa piiramise mõjust.

Teadlaste arvates jõudsid ainult 0,3% osalejatest piirmäärani sellepärast, et enamus spordikihlvedudega tegelejatest on enda lõbuks kihlveoga tegelevad vastutustundlikud mängurid ning kulutavad selleks suhteliselt vähe raha. Teiseks põhjuseks pakkusid teadlased välja, et kasutajad tunnevad hästi panuse summa piirmäära poliitikat ning üritavad teadlikult sellest mitte üle astuda. Kui aga see vastab tõele, siis oleks juba panuse summa piirmäära seadmine juba oluliseks vahendiks kahju vähendamisel hasartmängudes.

Uuringu eestvedaja Anja Broda sõnul võib panuse summa piiramine olla tõhusaks mooduseks kahju vähendamisel ennetamaks väga suurte summade kaotamist.

Uuringu tulemusi käsitlev teaduslik artikkel avaldatakse ajakirjas Harm Reduction Journal ning on vabalt allalaaditav ja internetist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 18:11
Otsi:

Ava täpsem otsing