Vähi: valitsuse majanduspoliitika algkooli aritmeetika tasemel

11. september 2008, 12:51

Kommenteerides eilset valitsuskabineti
otsust eestlaste maksukoormust järgmisel aastal hüppeliselt kasvatada, ütles
suurettevõtja Tiit Vähi, et riigi läbimõtlematu poliitika on majanduse põhja
viinud.

"Eesti majanduspoliitika on algkooli aritmeetika, mitte protsesside sisuline analüüs,“ kurjustas Vähi valitsuskabineti eilse töö tulemusi vaagides. „Ma olen seda varem juba korduvalt öelnud – kõigepealt viib valitsus mõtlematu poliitikaga majanduse põhja ja pärast maksame me kõik seda kinni,“ lisas ta.

Ühe näitena tõi Vähi välja hotellide käibemaksu tõstmise: „Võrreldes Soome või Lätiga vähendab see koheselt Eesti majutusasutuste konkurentsivõimet.“
Valitsuse üks ülesanne peaks tema sõnul olema majanduskeskkonna arendamine, uutele turgudele ligipääsu võimaldamine, samuti seniste turgudega suhete hoidmine. „Tuleks unustada ära loba, et mõnda majandussektorit ei ole üldse vaja,“ viitas ta transiidile ja Eesti ettevõtete nüüdseks pea olematutele võimalustele Venemaal tegutseda.

Vähi sõnul pole majanduskriis päriselt inimesteni veel jõudnud. „Praegu on majanduses madalseis, mis läheb ilmselt üle kriisiks. Kesta võib see kolm kuni neli aastat,“ ennustas ta ja lisas, et peale ettevõtete pankrottide mõjub kriis ruineerivalt ka mitmetele perekondadele. „Paljud inimesed kaotavad oma vara ja see juhtub kõige „isamaalikuma ja rahvuslikuma“ valitsuse juhtimisel,“ sõnas ta ja kinnitas taas, et aeg on ammu küps valitsuse vahetuseks.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2008, 18:33
Otsi:

Ava täpsem otsing