Tallink võttis riikliku lepitaja ettepaneku vastu

15. september 2008, 14:23

Tallink võttis vastu riikliku lepitaja
tehtud palgaleppe kompromissettepaneku, millega tõuseb Eesti lipu all
sõitvate laevade töötajate palk järgmisel kolmel aastal vastavalt
25, 9 ja 6 protsendi võrra

Samuti on ettevõte nõus kehtestama pikaajalistele töötajatele staažitasu, teatas ettevõte.

Tallink Grupi juhatuse aseesimehe Andres Hundi sõnul on riikliku lepitaja pakutud palgatõusuprotsendid tänases keskkonnas küll erakordselt kõrged, kuid töötajatele jätkuvalt heade palgatingimuste ning toimiva töökeskkonna tagamise nimel on ettevõte valmis kompromissettepaneku vastu võtma. „Loomulikult tähendab see ka suurt vastutust, et niivõrd kiiresti kasvavate tööjõukulude taustal palgatõusulubadus ka täidetud saaks. Loodame, et töötajate kasvav töömotivatsioon suurendab ühtlasi ka meie klientide rahulolu. Seega võidavad sellest otsusest kõik osapooled,“ märkis Hunt.

„Kolmeaastane ehk pikemalt tööjõukulu ette planeeriv lepe võimaldab meil rakendada ka pikaajaliste töötajate täiendavaks väärtustamiseks mõeldud staažitasusid,“ lisas Hunt.

Riikliku lepitaja poolt 10. septembril Tallinkile ja ametiühingule üle antud kompromissettepanek sisaldas lisaks palgaleppele ka staažitasude süsteemi, millega hakkavad üle nelja-aastase tööstaažiga töötajad saama 5protsendilist ning üle 9aastase tööstaažiga töötajad 10protsendilist palgalisa.

Tallink tõstis septembris Eesti lipu all sõitvate laevade laevapereliikmete põhipalka 15,2 protsenti. Statistikaameti avaldatud palgastatistika näitab, et Eesti keskmine brutokuupalk kasvas 2008. aasta teises kvartalis võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga 15,2 protsenti.

Tallinki Eesti lipu all sõitvate laevade laevapereliikmetest madalaim, kajutiteenijate põhipalk tõusis septembris üle 9000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2008, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing