Politsei vahistas Rudi otse Äripäeva seminarilt

19. september 2008, 17:09

Äripäeva seminaride ja konverentside
osakonna assistent Kaire Umalas rääkis aripaev.ee-le, et keskkriminaalpolitsei
vahistas Marko Rudi otse pärast kolmapäeva hommikust esinemist ettevõtete ostu
ja müügi seminaril.

"Rudi oli esimene esineja. Minu juurde tuli üks mees, tutvustas, et on politseist ja palus, et ma Rudile kohe pärast esinemist ütleksin, et ta tuleks (saalist - toim) välja. Mees palus, et ma ei ütleks Rudile, et ta on politseist," rääkis Umalas.

Assistent lisas, et pidas algul saali sisenenud keskkriminaalpolitseinikku seminarile hilinenud külastajaks. "Suur üllatus oli, mis toimus," ütles Umalas ja lisas, "Rudi vahistamist ei näinud keegi pealt, võib-olla vaid SAS Radissoni töötajad."

Rudi pidi osa võtma ka seminari lõppu planeeritud diskussioonist, kuid sinna ta ei ilmunud. Seminari modereerinud advokaat Aku Sorainen ja Äripäeva seminaride ja konverentside osakonna juhataja Piret Paabusk vabandasid Rudi ootamatu lahkumise pärast, kuid ei täpsustanud, mis konverentsi käigus toimus.

Mullu sügisel kirjutas Eesti Ekspress, et USA prokuratuur uurib Rudi juhitud rahapesuskeemi, millega tuulutati Iraagi demokratiseerimiseks mõeldud raha. Ekspressi väitel oli afääri teine võtmefiguur ajakirjanik Jan Jõgis-Laats. 2003. aastal töötasid Rudi ja Laats Iraagis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2008, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing