Ilves: energia julgeolek on riigi peamine julgeoleku küsimus

13. oktoober 2008, 19:36

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on
käes aeg tunnistada energia julgeolek valitsuse ja riigi peamiseks julgeoleku
küsimuseks.

Kõrgematel riigikaitse kursustel täna esinenud president Toomas Hendrik Ilves tõstatas küsimuse:„Kas poleks aeg tunnistada energia julgeolek valitsuse ja riigi peamiseks julgeoleku küsimuseks?„ Küsis riigipea. „Siin pole enam tegemist kahe või kolme ministeeriumiga, vaid mitut valimistsüklit ületava väljakutsega kogu meie riigi aparaadile ja poliitilisele juhtkonnale. Sambad, kujud, kulkad, kalevipojad, Tartu-Tallinna maantee, valdade ühinemised-kõik, eranditult kõik, kahvatuvad selle probleemi ees."

„Järgmine sajand on piisavalt kauge, et keegi meist seda näha saaks,“ meenutas president Ilves, lisades: „kuid meie kohus on kindlustada, et meie lapsed ja lapselapsed saaksid seda näha elades siin, Eestis, vabarahvana. „

Riigipea tõdes, et NATO näitas Vene – Gruusia sõja järel üles võimet kiiresti reageerida rahvusvahelise julgeolekuolukorra muutustele. Rääkides NATOst ja sõjalisest kaitsest pidas President Ilves ülioluliseks korraliku infrastruktuuri.

„Kindlasti on siin Eesti prioriteediks ehitada lõpuni Ämari lennuväli ja seda ümbritsev infrastruktuur, mis suurendab kohe meie kaitsevõimet, kuid veelgi olulisemalt suureneb heidutusefekt,“ ütles riigipea. Suurimaks julgeoleku valdkonna küsimuseks nimetas President Ilves energia julgeolekut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2008, 19:39
Otsi:

Ava täpsem otsing