Lepik: 1-2 kuu lõikes tasub aktsiaid osta

Annika Matson 14. oktoober 2008, 13:28

Finantsportaali tarkinvestor.ee omanik
Kristjan Lepik kommenteeris aripaev.ee-le, et väärtusinvestorile leidub juba
päris huvitavaid hinnatasemeid, mida aasta tagasi oli tema sõnul veel väga
napilt ning 1-2 kuu lõikes tasuks aktsiaid osta.

"Samas 12 kuu lõikes näeme ilmselt madalamaid tasemeid," lisas Lepik.

Investor lisas, et mõned aktsiad on juba selle tsükli põhja eelmise nädala paanikaga ära teinud, kuid need on tõenäoliselt pigem kaitsvatest sektoritest ehk sektoritest, mis pole väga seotud majanduskeskkonna tervisega: esmatarbekaubad, farmaatsiasektor, kommunaalteenused.

"Eile oli USA aktsiaindeksi S P 500 puhul viimase 70 aasta suurim tõusupäev, indeks tõusis 11,58%. Praeguste aegade erakordsust - seda võib ka hullumeelsuseks nimetada - näitab see number päris hästi, sest see on tavapäraselt USA aktsiaturu keskmine aastatootlus. Kuid arvestades eelmise nädala suurt langust, jõuti selle suure ralliga alles kolmapäevaste tasemeteni," kommenteeris Lepik.

Ta lisas, et kui sarnane paanika, nagu eelmisel nädalal, jätkub, siis järgnevad ka väga suured tõusud, sest ajalooliselt toimuvadki kõige kiiremad tõusud alati karuturul ja kui toimub mõningane pinge leevenemine, siis on liikumisulatus väga suur. Seega selle nädala kosumist võibki tema sõnul pidada eelmise nädala ülereaktsiooni tasandamiseks.

Aga mis saab edasi? Lepik arvab, et siit on aktsiaturgudel veel võimalus kosuda, keskpangad on üle maailma tohutult likviidsust süsteemi pumbanud ning riigid on panku toetamas, see peaks pinget süsteemis vähendama. Ning kui esmane hirm ja paanika möödas on, siis hakkab raha taas riskantsematesse aktsiatesse liikuma. Samuti müüdi üldise paanikaga ka paljud tugevad aktsiad ära, väärtusinvestorile leidub juba päris huvitavaid hinnatasemeid, mida aasta tagasi oli tema meelest väga napilt.

"Kuid probleem on selles, et viimase kuu stress turgudel on jätnud oma jälje ka maailma majandusele - krediiditurud on sellest turbulentsist ikka tuntavalt kahjustatud ning laenamine aasta alguse tasemele ei jõua ilmselt niipea. Seetõttu arvan, et 2009. aasta tuleb maailma majandusele raskem ning see omakorda tingib ilmselt selle, et meil on globaalsetel turgudel vähemalt üks languslaine veel ees," möönis Lepik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2008, 11:25
Otsi:

Ava täpsem otsing