Tomberg: me ei lase ETV-s reklaami eetrisse

Mariliis Pinn 20. oktoober 2008, 17:34

Rahvusringhäälingu juhatuse liige Hanno
Tomberg ütles aripaev.ee-le, et kellegi reklaami nad USA saatkonna
valimishommikul eetrisse ei lase.

USA saatkond saatis e-kirja, et otsib ETV stuudios toimuva presidendivalimiste saate toitlustamiseks rahastajat. Kirjas seisab, et kui mõni firma soovib spondeerida 20 000 krooniga toitlustamist, saab ta selle eest stuudiosse oma firma reklaamplakati.

Tomberg kommenteeris: „Ei ole midagi sellist kokku leppinud, meie pakkusime võimaluse, toitluse ja ruumirendi peavad nad ise tasuma. Kinnitan, et me ei ole mingist reklaamist rääkinud.“

„Minuni sellist infot jõudnud ei ole, veel kord: rahvusringhäälinguseadus ei luba reklaami riigitelevisioonis. Erandkorras reklaami näitamiseks peab rahvusringhäälingu nõukogu luba olema, kuid seda me taotlenud ei ole ja selleks ma vajadust ei näe,“ lisas ta.

Tomberg täpsustas veel, et hommikusöögilt ei ole plaanis ülekannet teha, vaid valitud allikatega intervjuusid. „Kindlasti ei tule ülekannet, vaid teeme intervjuusid, mille taustal kindlasti ei näe kellegi reklaami,“ lubas ta.

Vaid minutid pärast seda, kui oli lõppenud kõne Tombergiga, helistas aripaev.ee toimetusse USA saatkonna sekretär Philip Mustonen ja palus selle ajakirjaniku numbrit, kes rääkis Tombergiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2008, 17:49
Otsi:

Ava täpsem otsing