Hansa fondijuht: reedest esmaspäevani Vene fondi kauplemine seisis

28. oktoober 2008, 17:16

Hansa Rahaturufondi juht Fabio Filipozzi
ütles, et Hansa Venemaa aktsiafondi osakutega kauplemine oli peatatud reedel
kella 18st esmaspäeva hommikul kella 11.30ni, kuna Vene börsidel oli aktsiatega
kauplemine peatatud.

"Hansa Venemaa aktsiafondi osakutega kauplemine oli peatatud reedel kella 18st esmaspäeva hommikul kella 11.30ni, kuna Vene börsidel oli aktsiatega kauplemine peatatud. Situatsioon on sama nagu nädalavahetustel või Venemaa riiklikel pühadel, kui kauplemist Vene börsidel ei toimu ja Hansa Venemaa aktsiafondi osakutega kaubelda ei saa," selgitas Filipozzi.

Fondijuht lisas, et Hansa Investeerimisfondide poolt juhitud aktsiafondidel likviidsusprobleeme ei ole. Tema sõnul on Hansa fondid kasutanud hetke odavat hinnataset ostmaks Kesk-Euroopa suurettevõtete aktsiaid, et suurendada likviidsete suurettevõtete kaalu portfellis.

"Me oleme teadvustanud likviidsusriski üle pikema aja, mõõdame fondide likviidsust järjepidevalt ning oleme kogu aasta jooksul tegelenud madala likviidsusega varade müügiga. Me leiame, et antud turusituatsioonis on eelistatum suurendada likviidsete suurettevõtete kaalu portfellis," sõnas ta.

"Sel põhjusel oleme näiteks Ida-Euroopa fondis ostnud juurde just Kesk-Euroopa suurettevõtete aktsiaid. Näitena oleme kasutanud hetke odavat hinnataset, et võtta positsioon Ida-Euroopa suurimas elektritootjas CEZ. Paar kuud tagasi meil seda ettevõtet fondis ei olnud, hetkel moodustab see 3.5% portfellist. Ettevõtte turukapitalisatsioon on üle 14 mlrd euro," rääkis Filipozzi.

Fondijuht ütles, et väga oluline asjaolu, mida tasub arvesse võtta, on investorite kontsentratsioon fondides. Kui suur osa fondist on mõne üksiku kliendi investeeringud, siis on likviidsusrisk fondis suurem, kuna nende klientide väljumisel võib tekkida probleeme likviidsusega.

"Hansa fondide investoribaas on aga praeguseks väga hajutatud. Suurte institutsionaalsete investorite osakaal on väike, enamus on erainvestorid. Mis puutub Kesk-Aasia aktsiafondi, siis on tegu väga hea likviidsusega fondiga, kuivõrd suur osa fondi mahust on hetkel hoitud rahas. Tõenäosus, et Kesk-Aasia fondil võiks tekkida probleeme väljamaksetega, on üliväike," ütles Filipozzi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2008, 18:14
Otsi:

Ava täpsem otsing