Cardo Remmel: töötus läheb veel hullemaks

Annika Matson 14. november 2008, 11:47

Endine Saku Õlletehase juht ning
pererestorani Si-Si omanik Cardo Remmel ütles aripaev.ee-le, et asjad lähevad
veelgi halvemuse poole.

Aripaev.ee küsis Remmelilt kommentaari täna avaldatud rekordilise töötuse kasvu kohta.

Remmel märkis, et Eesti praegusest olukorrast rääkimiseks on kaks varianti: esiteks võib tegeleda n-ö lohutusmeditsiiniga, et ükskord hakkab ikka paremini minema või teiseks anda ennustusi, mis paika niikuinii ei pea.

"Analüüsil põhinevat prognoosi meie vabariigis toimuva kohta pole võimalik teha," kommenteeris ta.

Kriisist võib tema sõnul puutumata jääda toiduainetööstus. Inimesed lihtsalt ei saa päris söömata olla, põhjendas ta.

Samas meenutas Remmel, et kui Rootsis oli viimane suurem majanduskriis, siis läks hästi kolmel valdkonnal: kosmeetikatööstusel, sest naised tahtsid selle jama keskel vähemalt ilusad välja näha; õlletööstusel, kuna mehed tegid pärast kurnavat tööpäeva enne koju minekut vähemalt ühe õlle; hasartmängutööstusel, sest inimesed lootsid seal oma elujärge parandada.

Küsimusele, kas neljandas kvartalis võiks oodata Eestis veelgi suuremat töötuse kasvu, vastas Remmel, et aasta viimane kvartal on rahulikum. "Vastu jõule muutuvad inimesed alati heldemaks," selgitas Remmel. Samas lisas ta kohe, et hull aeg võib saabuda uue aasta alguses.

Küsimusele, kas Remmel on koondamisi läbi viinud ka oma firmades või on seda tehtud ettevõtetes, kus ta töötab, vastas mees, et tal pole selliseid firmasid, kus tuleks koondamisi läbi viia. Need firmad on liiga väikesed, märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. November 2008, 20:12
Otsi:

Ava täpsem otsing