Kuidas Twitter endale nime sai

20. november 2008, 13:41

Twitter on mikroblogimiskeskkond, kus
sõbrad, sugulased ja kolleegid saavad omavahel suhelda ja ühendust pidada,
vastates sageli lühidalt lihtsale küsimusele: mis sa teed? Kuidas aga see
populaarne suhtlusportaal endale nime sai?

Tarkvara töötas välja väike San Franciscos asuv ettevõte Obvious, mille asutajaks oli Evan Williams. Williamsi esimeseks täistabamuseks oli lihtsalt kasutatavat blogimistarkvara väljatöötava ettevõtte Blogger asutamine ning selle müümine Google’ile aastal 2003.

2006. aastal valmis ettevõttel kõrvalprojektina Twitter, mille edu on olnud hämmastav: võttes arvesse tänapäevast informatsiooni üleküllust, võiks arvata, et inimesed pole huvitatud pidevatest teadetest nende sõprade ja sugulaste tegemiste kohta. Sellest hoolimata on Twitter paljude inimeste jaoks lausa sõltuvust tekitav, rääkimata sellest, et tihtipeale on tihedast suhtlemisest ka kasu. Nüüdseks on Twitterist saanud ka oluline uudisteallikas, samuti oli see USA presidendivalimiste ajal üks keskseid foorumeid.

Nime Twitter mõtles välja Williamsi sõber ja kaastöötaja Biz Stone. Tema sõnul meenutab see sõna lindude säutsumist: „Väikesed informatsioonijupid, igapäevased asjad. Kõik säutsuvad, kõigil on hea.”

Algselt oli programmi nimeks twttr, kuid kui programm levima hakkas ja selle populaarsus kasvas, ostsid nad Stone’i sõnul vokaalid juurde ning panid kodulehekülje aadressiks www.twitter.com.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2008, 13:38
Otsi:

Ava täpsem otsing