Äripäev sai loa Eesti Pangalt krediitkaartide väljavõtteid nõuda

ÄP 11. detsember 2008, 00:00

Äripäev esitas oktoobris andmekaitse inspektsioonile vaide Eesti Panga vastu, kuna ei pidanud põhjendatuks keskpanga ametkondlike krediitkaartide väljavõtete salastamist.

Andmekaitse inspektsioon leidis pärast vaide menetlemist, et asutuse krediitkaardi väljavõtete näol ei ole tegemist pangasaladusega, millele viidates Eesti Pank väljavõtete avaldamist keeldus. Andmekaitse inspektsioon otsustas teha Eesti Pangale kohustusliku ettekirjutuse ebaseaduslikult krediitkaardi väljavõtetele seatud juurdepääsupiirangute kõrvaldamiseks ning seega on Eesti Pank kohustatud Äripäeva küsitud teabe ka esitama.

Äripäeva ajakirjanik saatis septembris Eesti Panka järgneva teabenõude: "Avaliku teabe seaduse paragrahv 36, lõige 1, punkt 9 alusel soovin saada Eesti Panga krediitkaartide väljavõtteid alates 2007. aasta algusest. Väljavõttes peaksid sisalduma tehingute kellaajad, isik, kelle nimel või kelle käsutuses kaart on, ning kui suur on kaardi limiit."

Eesti Pank leidis, et Äripäeva esitatud teabenõue ei tulene avalikust huvist, vaid tegemist on uudishimuga, mille rahuldamiseks kasutatakse avalikku huvi vaid ettekäändena.

Äripäev oli seisukohal, et Eesti Panga keeldumine ametkondlikuks kasutuseks mõeldud krediitkaartide väljavõtete esitamiseks pole piisavalt põhjendatud ning ühtlasi pole arusaadav, kas juurdepääsupiirangud on kehtestatud seaduslikult või mitte ning pöördus pärast kahele täiendavale teabenõudele Eesti Pangalt negatiivse vastuse saamist Andmekaitse inspektsiooni poole.

Eesti Pank teatas eile aripaev.ee-le, et pole veel krediitkaardiväljavõtete avaldamise kohustust mustvalgel näinud ja kommenteerib seda alles pärast ettekirjutusega tutvumist. Seni jääb keskpank oma varasema otsuse juurde ametkondlikke krediitkaardiväljavõtteid mitte avaldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing