Taani kliente tabas pöörane Madoff

Mait Jüriado 17. detsember 2008, 21:25

Ameerika Madoffi
pettuseskandaal on tabanud ka Taani kliente. Nii Danske Bank kui ka Nordea
kliendid on juhtumiga seotud.

Taani kahe suurima panga kliendid on sisse mässitud USA Madoffi skandaali. Pangad ise ei ole juhtumiga seotud, kirjutas politiken.dk.

Danske Banki sõnul on juhtumiga seotud mõned privaatpanganduse kliendid. Neil klientidel on iseäranis suured varandused. 600 klienti olid umbes 10 miljonit eurot paigutanud Madoffi fondi läbi Danske Leveraged Funds Balance investeerimisfondi.

Nordea institutsionaalsed investorid võivad Taani suurima uudisteagentuuri Ritzau sõnul skandaalis kaotada 350 miljonit Taani krooni (735 miljonit eesti krooni).

Taani pangad pole aga selles situatsioonis üksi. Royal Bank of Scotland teatas, et kaotas 600 miljonit dollarit, HSBC teatas miljardi dollari kaotusest, Santander Bank Hispaanias jäi ilma kolmest miljardist dollarist, BNP Paribas Prantsusmaal 460 miljonist dollarist ning Nomura Jaapanis teatas 300 miljoni dollari suurusest kaotusest.

Bernard Madoff, kes oli endine Nasdaqi aktsiaturu esimees, on väidetavalt süüdi pettuses, mille läbi on ta oma hedge fondiga tekitanud klientidele kahjumeid 50 miljardi dollari ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2008, 17:34
Otsi:

Ava täpsem otsing