EA president: reisijad koondamise pärast ei kannata

19. detsember 2008, 12:35

Estonian Airi 63 töötaja koondamine ei
puuduta juba lennupileti ostnud ja
tulevikus lendavaid kliente, ütles lennufirma president Andrus
Aljas.

"Koondamine on seotud üldise nõudluse vähenemisega ja firma töö kohandamisega vastavalt turul toimunud muutustele. Kõigi tehtavate muudatuste eesmärgiks on firma ja tema konkurentsivõime tugevdamine," selgitas Aljas.

Tema sõnul on Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse IATA juht Giovanni Bisignani nimetanud praegust aastat lennundussektori jaoks erakordselt raskeks kriisiaastaks. Seda mõjutavad ühelt poolt suured kütusehinna kõikumised ning teiselt poolt majanduslangusest tingitud lennureisijate arvu langus, märkis Aljas.

"Prognooside kohaselt jätkuvad lennunduses keerulises ajad ka lähiaastatel. Seega tõotab järgnev aasta tulla raske kogu lennundussektorile ja see eeldab tarka tegutsemist, et madalseisust tugeva tegijana välja tulla," põhjendas president koondamisotsust.

Aljase sõnul lahkuvad 63 koondatut etevõttest jaanuari ja veebruari jooksul. "Koondamine puudutas kogu ettevõtet ning sellepärast teisi töökohti meil pakkuda ei ole. Koondamine tuli kaalumisele alles viimase võimalusena, kui kõik teised võimalused olid läbi analüüsitud," tunnistas firmajuht.

Milliseks hindab Aljas lennufirma 17 koondatava piloodi töösaamisvõimalusi Eestis? "Estonian Airi töötajad on omal erialal kõrgelt kvalifitseeritud. Olukorras, kus enamus ettevõtteid vähendavad tegevusmahtusid, on erialase töö leidmine keeruline," tunnistas ta.

Kolmapäeval tegi Estonian Airi esimene Boeing 737-500 (nimega Koit) oma viimase lennu Estonian Airi värvides. Koit teenis lennufirmat 14 aastat. Teine samal ajal Estonian Airi tellimusel valminud Boeing 737 (Hämarik) lendab lennukompaniis järgmise aasta märtsini ja tagastatakse seejärel samuti omanikule.

Praegu lendab Estonian Air Tallinnast otse 16 Euroopa sihtpunkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 12:55
Otsi:

Ava täpsem otsing