Mait Jüriado • 30. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kerkorian võis saada Fordiga miljard dollarit kahjumit

Miljardär Kirk Kerkorian, kes on ühtlasi ka Los Angelese rikkaim mees ja kes omas 6,5%-list osalust USA autotootjas Ford, müüs oma viimased kätte jäänud aktsiad. Võimalik kaotus võis küündida peaaegu miljardi dollarini.

Kerkorian alustas oma Fordi aktsiate ostmist sellel suvel, kühveldades kokku 141 miljonit autotootja aktsiat. Oktoobris, viis päeva peale Fordi aktsia kokkukukkumist, oli 91aastane Kerkorian sunnitud pantima 50 mln oma MGM Mirage Casino kompanii aktsiatest, et täita oma 600 miljoni dollarist krediidilimiiti, mida kasutati varem ostetud Fordi aktsiate soetamiseks. Tracida pantis siis veel täiendavad 50 mln MGM Mirage aktsiat, et täita krediidilimiiti, mille eest osteti Fordis osalus.

Tehing tehti Kerkoriani Tracinda Corp. esindaja sõnul esmaspäeval.

Suvel kauplesid Fordi aktsiad kõrgeimal 8,79 dollari juures ning sulgusid esmaspäeval 2,22 dollari juures. Kui arvestada, et Kerkorian ostis kõik oma 141 miljonit aktsiat keskmise hinnaga 8,79 dollarit tükk ning oleks müünud eile aktsiad keskmiselt 2,22 dollariga, saanuks ta halvimal juhul kaotust umbes 926 miljonit dollarit (10,2 miljardit krooni) ehk umbes 75% investeeringult.

Kerkorian on olnud pikaajaline autotööstusesse investeerija. 1995. aastal investeeris ta Chryslerisse ning 2005. aastal General Motorsisse.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt