Gaasikõnelused lõppesid läbimurdeta

17. jaanuar 2009, 21:31

Kolmepoolsed Vene-Ukraina-Euroopa Liidu
gaasikõnelused lõppesid Moskvas läbimurdeta, Venemaa nõuab Kiievilt miljardi
dollari suurust deposiiti.

Venemaa president Dmitri Medvedev selgitas, et enne gaasitransiidi ja Ukraina gaasisüsteemi taasavamises kokkuleppele jõudmist tuleb leppida kokku selles, mis tagaks kontrolli gaasi kõrvaldamise üle, vahendasid ERR uudised Aktuaalset kaamerat.

Venemaa väitel ei aita ka Euroopa Liidu sekkumine kaasa tüli lahendamisele, kuna Moskva hinnangul toetab euroliit Ukrainat, mitte teda. "Viimasel ajal on paljud riigid pidanud edasi lükkama muud küsimused ning tegelema sellega, mida nimetatakse gaasikriisiks. Kahjuks pean rõhutama, et meie pingutused pole viinud mingi tulemuseni," nentis Medvedev.

Ta tuli välja mõttega, et Euroopa varustamist aitaks tagada Ukraina-poolne deposiit mõnes Euroopa pangas. Samas polnud ta enda väitel ka pärast kohtumist kindel, kas Ukraina peaminister Julia Tõmošenkol on ikka lepingu sõlmimiseks mandaat või mitte.

Medvedev mainis, et positiivse arenguna võib aasta lõpuks gaasi maailmaturu hind kaks korda langeda.

Samuti kinnitas Venemaa president, et läbirääkimised Ukrainaga jätkuvad ning neid peavad endiselt Venemaa peaminister Vladimir Putin ning Ukraina peaminister Julia Tõmošenko.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2009, 09:03
Otsi:

Ava täpsem otsing