Läti peaminister astus tagasi

20. veebruar 2009, 16:06

Läti peaminister Ivars Godmanis esitas täna
kohtumisel Läti presidendiga palve ametist lahkuda.

Läti president Valdis Zatlers ütles, et võtab valitsuse tagasiastumispalve vastu ning et kõnelused uue koalitsiooni moodustamiseks algavad tuleval nädalal, vahendas agentuur Bloomberg.

„Ma jätkan tööd ja valitsuse juhtimist kuni uue valitsuse moodustamiseni,“ ütles Godmanis, kes juhtis Läti nelja partei koalitsioonivalitsust 2007. aasta detsembrist.

Läti Rahvapartei juht Mareks Seglins ütles täna ajakirjanikele, et Rahvapartei ning Põllumeeste ja Roheliste Partei kutsuvad peaministrit tagasi astuma, kuna see on ainus viis suurendada avalikkuse usaldust valitsuse vastu.

Praeguses majanduskriisis on vaja valitsust, millel oleks nii parlamendis kui rahva hulgas suurem toetus, ütles Seglins.

Seglins ning Põllumeeste ja Roheliste Partei juht Augusts Brigmanis ütlesid, et on valmis uue koalitsioonivalitsuse kokku panema ühe nädalaga.

Täna Läti presidendiga kohtunud Mareks Seglins ütles, et presidendil pole midagi selle vastu, et praegune välisminister Maris Riekstins Rahvaparteist paneks kokku uue valitsuse.Võimalike peaministrikandidaatidena on nimetatud veel Riigikontrolli juhti Inguba Sudrabat ja regionaalministrit Edgars Zalansit. Tõenäoliselt hakkavad koalitsioonikõnelusi pidama kõik parlamendis esindatud jõud välja arvatud partei Isamaa ja Vabaduse Eest, vahendas Läti Delfi.

Ivars Godmanist peetakse üheks kõige suurema kriisikogemusega poliitikuks Lätis. Samas on ebakompetentsuses kritiseeritud mitmed tema valitsuse ministreid.

Ivars Godmanis Ivars Godmanis Ivars Godmanis Ivars Godmanis

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2009, 11:28
Otsi:

Ava täpsem otsing