Pankrot on seis ja kui see on juba olemas, siis ei päästa firmat enam mitte miski, arvas Sedin, kelle sõnul pole ka saneerimismetoodikast päästerõngast. „Pankrot on pankrot. Ma ei usu, et see saneerimismetoodika midagi päästab. Kui pankrot on olemas, siis see on olemas. Mõttetu on sellepärast teha eraldi seadust, tegelikult on vaja lihtsalt juhtkonda vahetada. See on ennekõike omanike probleem," lausus Sedin.
Ettevõtja sõnul päästab pankrotiäärel ettevõtte vaid täiendav rahasüst. „Ettevõtte saab päästa vaid täiendav rahasüst. Saneerimine aga ei anna võimalust raha investeerida,“ lausus Sedin.
Kriisiolukorras jäävad võidumeheks need, kellel on vaba raha investeerimiseks. „Nemad saavad odavalt investeerida ja firmasid üles osta. Need, kel raha on külmutatud projektide all kinni, nemad kaotavad,“ märkis Sedin.
Saneerimist alustanud ettevõtte Fablio ja pankrotistunud Laulasmaa Hotellid OÜ omaniku Tõnu Laagi sõnul on raske ennustada kui palju sellel aastal pankrotte veel lisanduda võib. „Et midagi arvata peaksin ma teadma numbreid, statistikat ja tegema analüüsi. Praegusel juhul oleks see nagu kohvipaksu pealt ennustamine,“ lausus Laak.
Tõnu Laak ütles veebruari kuu alguses Äripäevale, et täna on vähe neid, kes võivad absoluutse kindlusega väita, et pankrotioht neid mitte mingil juhul ei puuduta. Kuid Fabliol tema sõnul selleks praegusel hetkel siiski ei ole.
Fablio saneerimise peapõhjuseks oli Laagi sõnul Laulasmaa Resorti operaatori, OÜ Laulasmaa Hotellid, pankrotistumine. Laulasmaa kinnistusse on Fablio teinud üpris suure (tagantjärele tarkusena Laagi sõnul: liiga suure) investeeringu, mida sai „headel aegadel" koormatud suurte laenudega, millega nüüd ollakse raskustes.