Kruuda: kommid ei ole süüdi, kui mind piitsutatakse

26. veebruar 2009, 12:18

Minu tegemisi piitsutatakse kogu aeg Kalevi
nime all, kuid kommid ei ole milleski süüdi, tõi ettevõtja Oliver Kruuda
erakorralisel aktsionäride koosolekul nime muutmise peapõhjuse välja.

"Vana Kalev saab oma nime tagasi ja Kalevi ärinimi jääb ainult kommivabriku nimeks," ütles Kruuda. Ettevõtja sõnul lunitakse tema ärisid koguaeg, kuid kas sellest lunimisest ka tehinguni jõutakse, see on teine küsimus.

Kalev on esitanud avalduse börsilt lahkumiseks."Ma olen seda ka varem öelnud, et kui oled liige, siis pead lisaväärtust loov olema, mingi lisaväärtus peab olema," teatas Kruuda.

Tema sõnul ei ole Kalev kunagi börsisüsteemi kaudu kapitali kaasanud.

"Me oleme 12-13 aastat seda kohustust täitnud," ütles Kruuda ja selgitas, et börsireglemendi kohaselt peab olema 25% free floati (vabalt kaubeldavaid aktsiaid - toim) ja kuna neil ei ole nii palju free floati, siis võib tekkida selline olukord, et ollakse sunnitud free floati taastama. "See tähendab, et me peaksime aktsiad laiali jagama ja kui me hakkame praegusel aktsiaturul aktsiaid müüma, siis need ei maksa mitte midagi," ütles Kruuda.

"Kui vaadata börsistatistikat, siis võib öelda, et mitte keegi ei osta mitte midagi," leidis kommiärimees ja lisas, et sellisel juhul saaksid aktsionärid oluliselt rohkem kahju, kui börsilt lahkudes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2009, 13:21
Otsi:

Ava täpsem otsing