Norma pakub 13,9% dividenditootlust

25. märts 2009, 15:36

Norma juhatus teeb aktsionäride
üldkoosolekule ettepaneku maksta viis krooni dividendi aktsia kohta, selgub
ettevõtte auditeeritud aruandest.

35,99 kroonise aktsiahinna pealt teeb see dividenditootluseks 13,9 protsenti.


Norma tsehh Laki tänaval Norma tsehh Laki tänaval

Ettenägematu langus kergsõidukite tootmises viimase kuue kuu jooksul ja tõsised piirangud krediiditurul on sundinud paljusid ettevõtteid Norma tööstusharus dividendide maksmist aktsionäridele vähendama või sellest loobuma, teatas ettevõte börsile.

Kuigi Norma finantsolukord on oluliselt parem kui enamusel sarnastel ettevõtetel, on meie peamiste klientide tootmislangus Venemaal ja Rootsis veelgi suurem ja likviidsuskriis Venemaal ja Norma Venemaa klientidel veelgi teravam kui autotööstuses keskmiselt. Käesoleval ajal ei ole näha mingeid märke raskete majandustingimuste paranemisest Norma jaoks. Seetõttu ei ole võimalik prognoosida kui kaua praegused väljakutsuvad ajad kestavad.

Nendes oludes oleks loogiline ning õigustatud kohandada dividendide makset samalaadselt teiste sama tööstusharude ettevõtete poolt teatatud dividendide vähendamisele või tühistamisele.

Kaaludes aktsionäridele makstavate dividendide kahandamist, Norma juhatus ja nõukogu võtsid arvesse fakti, et konservatiivne ja kaalutletud dividendipoliitika, mida Norma on eelnevate aastate jooksul rakendanud, on aidanud ettevõttel saavutada tugeva finantspositsiooni. See võimaldab ettevõttel järgida oma strateegilist programmi ka majanduslanguse ajal. Võttes arvesse kõiki asjaolusid, otsustasid Norma juhatus ja nõukogu, et on võimalik säilitada dividendi maksmine samal tasemel kui eelmiste aastate eest hoolimata autotööstuse raskeimatest aegadest alates läinud sajandi kolmekümnendatest aastatest. Kokkuvõttes, soovitavad Norma juhatus ja nõukogu üldkoosolekule maksta 2008. aasta eest dividendi 5 krooni aktsia kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2009, 19:18
Otsi:

Ava täpsem otsing