Nõo Lihatööstus: sügis tuleb raske

07. aprill 2009, 16:08

Nõo Lihatööstus prognoosib juhataja
Toomas Kruustüki sõnul suvehooaja alguses tarbimise elavnemist, kuid sügis
tõotab tulla raske.

Küsimustele vastab ASi Nõo Lihatööstus juhataja Toomas Kruustük

Kas Nõo saab oma toodete transpordi praegu kätte tuntavalt soodsama hinnaga? Kui palju on transpordi hind teie jaoks langenud?

Nõo LT on sõlmitud transpordifirmadega muutuva hinnakirjaga teenuselepingud. Lähtuvalt kütuse postihinnast alaneb Nõo jaoks ka teenuse hind. Lisaks oleme suutnud läbirääkimiste teel alandada hindu ligi 3%, kuid prognoosime nende jõudmist taas samale tasemele selle aasta lõpus.

Kas transpordifirmadega kokkulepetele jõudmine soodsama hinna osas on lihtne?

Ka transpordifirmad peavad vähenenud nõudluse tõttu oma kulusid optimeerima ja otsima uusi koostööpartnereid. Ükski kokkulepe pole olnud lihtne, kuid oleme muutnud oma veoringe ning teeme koostööd ka teiste Lõuna-Eesti toiduainetööstustega, et soodsamalt kaubad klientideni toimetada.

Konjunktuuriinstituudi direktori sõnul peavad toidukaupade hinnad langema, arvestades palkade vähendamist ja suurt hulka töötuid. Kas Nõo plaanib või on lähiajal alandanud hindu?

Pakume kaubanduskettidele alla keskmise hinnatasemega, kuid jätkuvalt väga kõrge kvaliteediga toodangut. Plaanime hindu langetada kampaaniate abil, pakkudes koostööparteritele võimalust tarbijaile müüa hea hinnaga tooteid. Analüüsid on näidanud, et kampaaniate müügiefektid on oluliselt kasvanud, sest tarbijad on hakanud otsima poodidest kampaaniatooteid ning tegema oma valikuid ratsionaalsemalt.

Kuidas Nõol praegu nõudlusega lood on? Millised muutused esimese kvartali jooksul toimusid? Kas on näha märke tarbimise elavnemisest?

Erilisi majandusolukorrale iseloomulikke jooni Nõo Lihatööstus tunnetanud ei ole. Samuti on oluliselt kasvanud eksport, mis moodustab juba 20% käibest. Prognoosime seoses suvehooaja algusega mõningast tarbimise elavnemist, kuid ennustame väga rasket sügist.

Kui tõenäoliseks peate, et hinnatõus jõuab veel sel aastal nulli?

Transpordi, abimaterjalide ja tooraine hinnad enam ei alane, vaid pigem hakkavad juba tõusma. Samas peavad kõik ettevõtted tegema pingutusi klientide hoidmiseks ja juurde võitmiseks. Seetõttu müüakse tihtipeale alla omahinna ning elatakse "vanast rasvast". Usume, et aasta lõpus jõuab hinnatõus siiski nulli, kuid pöördub vastupidiseks taas uue aasta algul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2009, 16:43
Otsi:

Ava täpsem otsing