Saku Õlletehas: valmistume kõrghooajaks

07. aprill 2009, 15:47

Veebruaris ja eriti märtsis oli Saku
Õlletehase nõudluse kasv võrreldes jaanuariga suurem, kuid õlleäris on ettevõtte
juhatuse esimehe Veli Pekka Tennilä sõnul aga otsustava tähtsusega just suvekuud
ning nüüd valmistutakse kõrghooajaks.

Statistikaamet teatas täna, et hinnad tõusid märtsis võrreldes aastataguse sama kuuga 2%. (Jaanuaris 4,1%, veebruaris 3,4). Kõige enam odavnes transport- juulist 2008. saadik umbes 14,8%. Samuti on mootorkütuse hinnad odavnenud 23,3%.

Küsimustele vastab Saku Õlletehase juhatuse esimees Veli Pekka Tennilä:

Mida see Sakule tähendab? Kas saate transpordi teenust varasemaga võrreldes soodsamalt? Kui palju umbes protsentuaalselt?

Saku otsib kogu aeg võimalusi efektiivsust tõsta. Sisendhinnad õlletööstuses kasvasid alates 2006. aastast jõuliselt. Seda nii transpordi, tööjõu kui ka tooraine osas. Tänases majanduskeskkonnas on hakanud sisendhinnad langema ja võimalusi selleks otsime. Transpordi sh kütuse pealt oleme kokku hoidnud kuni 10% võrreldes eelmise aastaga.

Kuidas käituvad transpordifirmad hinnakokkulepete sõlmimisel? (tean varasemast, et Saku kasutas väga mitme firma teenuseid, seega peaks teil olema hea kogemus sellele küsimusele vastamiseks) Kas ollakse nõus hindu alandama, või püütakse järjekindlalt vastuvoolu ujuda?

Tänases majanduskeskkonnas ollakse valmis uuteks kokkulepeteks.

Kas Saku Õlletehas plaanib oma toodete hindu alandada lähitulevikus või on seda hiljuti teinud? Rääkisin täna Eesti konjunktuurinstituudi direktori Marje Josinguga, kes rõhutas, et toidukaupade hinnad peavad ikkagi veel langema, arvestades palkade vähendamist ja suurt hulka töötuid. Kas ettevõtjana näete võimalust hindade langetamiseks?

Saku on 2009. aastal hindasid juba alandanud ja seda nii õllede, siidri, energiajookide kui ka long drink’de kategoorias.

Kuidas on nõudlus Saku toodete järele muutunud esimeses kvartalis? Kas on näha tarbimise elavnemise märke?

Veebruaris ja eriti märtsis oli nõudluse kasv võrreldes jaanuariga suurem. Jaanuar on alati olnud üks madalama nõudlusega kuid. Õlleäris on aga otsustava tähtsusega just suvekuud. Saku valmistub kõrghooajaks ja plaanib erinevaid tooteüllatusi, et turuliidrina aktiveerida turgu ja müüki.

Kui tõenäoliseks peate, et hinnatõus sel aastal jõuab lausa nulli?

Hetkel on veidi vara prognoosida, sest see sõltub meid ümbritsevast majanduskeskkonnast. Praegusel hetkel ei plaani Saku Õlletehas hindasid tõsta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2009, 15:55
Otsi:

Ava täpsem otsing