Tegelik töötute arv suurem kui statistika näitab

22. aprill 2009, 17:52

Iga nädal kasvavad Eesti töötute read
enam kui 2400 inimese võrra. Töötutena registreeritud inimeste tegelik arv oleks
veel suuremgi, kuid Tööturuameti tööbörs ei jõua kõiki soovijaid jooksvalt
registreerida.

Tööturuameti pressiesindaja Erko Vanatalu sõnul käsitletakse igat juhtumit eraldi ning mõnel töötul palutakse tulla näiteks hiljem. "Kui inimene ei kaota midagi kompensatsiooni osas, ei taha oodata mitmetunnises järjekorras ning on nõus tulema hiljem, siis talle pakutakse aega teiseks päevaks. Kõik see toimub individuaalkorras. Need, kes tahavad registreeruda samal päeval, saavad teha seda. Inimesele ei ütle keegi, et teda ei saa registreerida. Taoline olukord oli alguses Pärnus, kuid see on lahendatud," seletas Vanatalu.

Ta möönis ka, et tegelikult on töötute arv suurem kui seda näitab statistika, kuna mõned ei tule üldse ennast registreerima. Samuti märkis Vanatalu, et viimasel ajal on börsil rohkem tööpakkumisi. "Algas kevad-suvine hooaeg ning palju on hooajatööde pakkumisi. Kui veel hiljuti oli meil umbes 800 tööpakkumist, siis nüüd on neid 1400 ringis," kinnitas ta.

Seoses suure töötute arvuga pikendab Tööturuamet 4. maist lahtiolekuaega – varasema kella 9 asemel avab amet 4. maist oma uksed juba kl 8.15 hommikul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2009, 10:52
Otsi:

Ava täpsem otsing