Perens: võlgnevuste kasv on rahunenud

23. aprill 2009, 14:08

Ma ei taha öelda, et võlgnevuste arv on
kahanenud, kuid selle kasv on rahunenud, ka konjunktuuriinstituudi
usaldusindeks näitas aprillis paranemist, sõnas Swedbank Eesti juht Priit
Perens.

Perens kommenteeris Swedbanki esimese kvartali tulemusi, et majanduse olukord peegeldub panganduses ja kahjuks panganduses see veel võimendub, seetõttu tulemus ei valmistanud üllatust.

"Eile käis keskpank välja kolm stsenaariumi. Ega nemadki tea, milline neist õige on. Meil on omad stsenaariumid, millega me töötame - on halvemaid, on paremaid. Eks me valmistume nende kõigi jaoks," rääkis ta tulevikust.

Perens ütles, et panga tänases pressiteates viidati kvartali lõpus järsult kasvanud ületähtaegsetele võlgnevustele. "On märke, et võlgnevuste kasv on rahunenud, ma ei taha öelda, et see on kahanenud. Ma ei saa selle alusel väita, et järjekordset eskaleerumist ei teki, aga võib väita, et äkki ei lähe enam palju halvemaks," lisas ta.

"Konjunktuuri usaldusindeks näitas ka aprillis paranemist – on selliseid kummalisi märke. Natuke on kuu-kuult kasvanud ka korteritemüük. Tõsi küll, hinnad on langenud ja praegu on muidugi kevad," sõnas panga juht.

Tööpuuduse prognoositud kasvu aasta lõpuks kommenteeris Perens, et tööpuuduse protsent pole üks ühele nende laenuvõtjate hulgas. "Teiseks, stsenaariume on erinevaid - on nii positiivseid kui ka negatiivseid. Oleme nende kõigi jaoks valmistunud. Seda ei tea keegi, kas läheb heaks või halvaks," rõhutas ta.

"Oleme juba eelmise aasta alguses samme astunud, asi on selles, kas neid on märgatud. Eelmise aasta alguses loodi meil eraisikute ületähtaegsete võlgnevustega tegelemiseks eraldi osakond, mis tegeleb inimestele helistamise ja meeldetuletamise kokkuleppele saamisega personaalselt," rääkis ta olukorra parandamisest.

"See (osakond - toim) jätkab tegevust ning sinna vajatakse inimesi juurde. Teine pool on kõrgenenud äririski osakond, mis meil on kogu aeg olnud. Kuid ütleme nii, et neid inimesi pole väga palju vaja olnud siiamaani," nentis Perens.

"Eelmise aasta kevadest oleme sihikindlalt seda meeskonda tugevdanud oma parimate kliendihalduritega ja me peame seda meeskonda edasi tugevdama. Sellest teeme ülebaltilise üksuse ja kaasame sinna ka rahvusvahelist teadmist, spetsialiste näiteks Rootsist ja Inglismaalt, kes aitavad jõu ja nõuga," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 14:46
Otsi:

Ava täpsem otsing