Maris Lauri: kuni euroks on lootust, tasub pingutada

29. aprill 2009, 14:36

Swedbanki makroanalüütiku Maris Lauri sõnul
maksab euro saamiseks igal juhul pingutada, kuni selleks vähegi lootust on.

Kui me ise ütleme, et me ei saa eurot, oleks sellel väga negatiivne mõju, nagu oli näha eelmine kord, kui Eesti seatud tähtajast taganes, ütles Lauri. Kui aga euro jääb saamata selle tõttu, et maailmas midagi juhtub, sellest saadakse aru.

"Kui me jääme eurost ilma enda süül, on see väga halb,“ ütles Lauri. „Niikaua kui on lootust, tasub pingutada.“

Swedbanki põhistsenaarium Eesti kohta näeb ette eurole ülemineku tingimuste täitmise.

Põhistsenaariumi täitumiseks annab lootust majanduslanguse pidurdumine maailmas, ehkki Rahvusvaheline Valuutafond alles äsja maailma riikide kasvuprognoose kärpis, ütles Lauri. Samuti ulatuslik kohanemine reaalmajanduses – oleme põhjale lähedale jõudmas. Tööstuses on kindlustunne paranenud kaks kuud järjest ja ka tarbijad on optimistlikumad.

Samas näitasid eile avaldatud Leedu esimese kvartali SKP numbrid, et lisaks Lätile on nüüd ka Leedu sukeldunud väga sügavale kriisi ja teinud seda väga kiiresti. Ma ei välista, et IMFi roll Balti riikides kasvab, ütles Lauri.

Teiste Balti riikide käekäik mõjutab ka Eestit, ehkki päris ühte patta kolme Balti riiki enam ei panda. Hiljuti Läti ja Leedu reitingut langetanud reitinguagentuurid jätsid Eesti reitingu muutmata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2009, 14:49
Otsi:

Ava täpsem otsing