Lauri Tõnspoeg: meil on rohkem närvi kui soomlastel

05. mai 2009, 12:31

Müüsin portaali 2006. aastal
soomlastele ja iseenesest on väga uhke tunne nüüd öelda, et ostsime selle
tagasi, ütles Eesti Motors24 tegevjuht Lauri Tõnspoeg.

"Portaali müüdi kolm kuud, ostjaid on käinud igasuguseid, aga meie jäime lõpuks peale. Meil oli mitmeid konkurente, kuid tegime parima pakkumise," rääkis Tõnspoeg Motors24 ostust ja lisas, et seda ei saa kindlasti öelda palju portaal maksis.

"Kuna me oleme esimene ülebaltiline autoportaal, siis on plaan ikka edasi laieneda. Oleme esimene autoportaal, kes täna omab TV-sektsiooni, kus on huvitavad lisamaterjalid autonduse, autode ja mootorrataste kohta," märkis ta.

Tõnspoeg ütles, et mingil määral kavatsetakse televisioonile konkurentsi pakkuda. "Meil on oma saated, oma originaalmaterjal, omad tegijad ning oleme 24/7 eetris. Oleme nüüdseks juba kaks autoajakirja üle elanud, ma loodan, et elame teised ka," lisas ta.

"Samad plaanid on põhimõtteliselt Lätis ja Leedus ka. Motors24 oli Lätis eelmisel aastal turuliider, selle aasta kohta on raske öelda, kuna seda turgu seal lihtsalt enam pole," möönis ta.

Tõnspoeg lisas, et plaan on kindlasti laieneda. "Ilmselt lõunapoole me tänase seisuga ei lähe, pigem meid huvitaks täna arenenumad riigid."

Portaali tuludest rääkis ta, et portaal on suhteliselt keerulise sissetuleku struktuuriga. "Meil on palju erinevaid tooteid, mis kõik natukene müüvad. Sissetulekuallikas pole kindlasti ainult reklaam, aga enamasti tavaline meediaäri," sõnas ta.

Tõnspoeg tõdes, et praegune olukord teda ei kohuta, pigem vastupidi. "Rõõm on tõdeda, et Motors24 on tagasi Eesti kapitali käes. Müüsin ta 2006. aastal soomlastele ja iseenesest on väga uhke tunne öelda, et ta on tagasi." Ta märkis, et ei kahetse toonast otsust, kuid seekord oli pakkumine niivõrd hea. "Ütleks, et meil on rohkem närvi kui soomlastel."

Investeering loodetakse tagasi teenida pikemas perspektiivis, kuid tegevjuhi sõnul on peamine plaan portaali siiski edasi arendada. "Meil on väga palju uusi asju tulemas, millest hetkel ei või rääkida, aga mõte on ikka see, et ta ei oleks Baltimaade portaal ainult. Usun, et selle aasta sees tuleb ühteist huvitavat."

"Esialgu jääb meeskond samaks, arvatavasti me sellel aastal Eesti meeskonda veel mingil kujul laiendame. Struktuurimuutused küll tulevad, kuid töökohti vähemaks ei jää. Kulusid kärbiti juba eelmise aasta lõpus," nentis Tõnspoeg.

Ta ütles, et pigem on küsimus juhtimises ja struktuuris, Soome tüüpi juhtimine ei sobi kõige paremini meile. Alma Meedia on börsiettevõte ja seetõttu tema struktuur on väga klassikaline ja kaugjuhtimismeetodil toimiv, seal on hästi palju ruudukesi ja kastikesi.

"Firmas, kus on alla kümne töötaja on tegemist väikefirmaga ja seda ei pea juhtima börsiettevõte struktuuri kasutades. Juhtimine muutub horisontaalsemaks," sõnas Tõnspoeg.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2009, 20:37
Otsi:

Ava täpsem otsing