Arenevad turud on sel aastal vihased härjad

18. mai 2009, 14:18

Arenevate turgude aktsiad võivad sel aastal
kerkida keskmiselt 20 protsenti, sest taastumine peaks olema kiirem ja tugevam,
kui kolleegidel arenenud riikides, vahendab Bloomberg.

"Kui oleme tõepoolest näinud turgude põhju ja majandused hakkavad paranema, paranevad arenevad osad maailmast enim ja kiiremini," sõnas BlackRocki finantsjuht Bob Doll.

Arenevate turgude indeks MSCI Emerging Markets on sel aastal kogunud juba 25 protsenti ning arenevad riigid moodustavad paremiku esikümne. Võrdluseks võib tuua S P 500 aktsiaindeksi kerkimise 2,3 protsenti samal perioodil.

Dolli hinnangul tõmbub S P aktsiaindeks esialgu veidi tagasi, et siis aasta lõpuks 1000 punkti piiri püüda, mis teeks aastaseks kerkimiseks 11 protsenti. "Arenevad turud peaksid kerkima umbes 20 protsenti," märkis ta.

Ka investeerimisguru Mark Mobius Templeton varahaldusest on Dolliga nõus. Ta on öelnud, et arenevate turgude aktsiad võivad end pullituruks (tõusvaks turuks – toim) murda veel selle aasta lõpus.

MSCI arenevate turgude indeksisse kuuluvad Argentsiina, Brasiilia, Tšiili, Hiina, Kolumbia, Egiptus, Tšehhi, Ungari, India, Indoneesia, Iisrael, Jordaania, Korea, Malaisia, Mehhiko, Maroko, Pakistan, Peruu, Filipiinid, Poola Lõuna-Aafrika, Venemaa, Tai, Taivan, Türgi ja Venetsuela.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. May 2009, 14:59
Otsi:

Ava täpsem otsing