Analüütikud: Normat ei lennutanud vaid dividend

20. mai 2009, 16:36

Norma aktsia lõpetas tänase päeva Tallinna
börsil 5,34 protsenti plussis, makstes 46,16 krooni. Täna oli viimane
päev osta Norma aktsiaid, et saada dividende, kuid analüütikute sõnul
polnud see ainus põhjus tõusuks.

LHV ja Swedbanki analüütikute sõnul ei etendanud dividendiõiguslike aktsiate viimane päev selles eriti suurt osa. Norma aktsiad reageerivad üldisele positiivsele taustale.
Kell 13.57 kasvas Norma aktsia 6,41% võrra, 46,78 kroonini. Tehingute mahud olid kokku 764,7 miljonit krooni. Mingil hetkel oli hind isegi 49,91 krooni. Viimati oli Norma aktsia sellisel tasemel möödunud aasta novembris.

LHV maakleritegevuse juht Alo Vallikivi usub, et asi on pigem üldises positiivses suhtumises Tallinna börsi aktsiatesse, kui Norma makstavates dividendides. Ta lisas, et täna tõusid Tallinna börsil peaaegu kõik aktsiad: "Varem kadusid turult ostjad, nüüd on aga vähe müüjaid".

Vallikivi vastas jaatavalt küsimusele, kas tehakse ka tehinguid, et optimeerida makse (firmad kirjutavad aktsiad eraisikute nimedele). Kuid ta rõhutas, et reeglina on need tehingud börsivälised.
Swedbanki aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind arvab samuti, et antud juhul ei ole dividendid eriti tähtsad. Suurem nõudlus on tingitud pigem Tallinna börsi elavnemisest. Samuti kinnitas ta ka seda, et maksude optimeerimiseks sõlmitakse börsiväliseid tehinguid. Aktsiad kantakse otse arvelt arvele.

Ettevõttel on kasulik kanda aktsiad firma arvelt eraisiku arvele, kuna viimane ei maksa dividendide pealt tulumaksu.
Üldiselt oli Tallinna börsil täna väike pidu – suurem osa aktsiaid lõpetas plussis. Langesid vaid Viisnurga aktsiad ja Tallinna Vee aktsiad.

Kasvuliidrid olid Harju Elekter (+13,83%), Järvevana (11,54%), Baltika (8,47%), Arco Vara (+7,14%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2009, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing