Inkassofirma: Jukati juhtum on tüüpiline

21. mai 2009, 17:27

Julianus Inkasso juht Karl Mitt
kommenteeris, et Jukat Eesti puhul oli tegu tüüpilise võlgnikuga, kes sattus
makseraskustesse juba möödunud aastal ega hakanud kohe oma probleemiga
tegelema.

Mitt andis mõista, et võlglase käenduseta oleks nii maksetähtaja edasilükkamine kui ka maksegraafiku sõlmimine olnud liigne risk. "Juhul, kui võlgnik soovib, et temale vastu tullakse ja täiendavat tähtaega võimaldatakse, peab ta tegema kõik, et kreeditori riske minimeerida. Üheks võimaluseks seda teha on nõue tagada," selgitas ta.

"Otsus, kas võimaldada võlgnikule täiendavat maksetähtaega, sõltub seega võlgniku enda valmisolekust, mitte kreeditorist," lisas Mitt. "Võlgnevuse ajatamine on kreeditori vastutulek, mitte kreeditori kohustus. Arvestades majanduses toimuvat on iga täiendava maksetähtaja andmine seotud suure riskiga," märkis ta.

Mitt lisas: "Kuna Jukat Eesti OÜ ei suutnud või ei tahtnud kreeditori seatud kriteeriume ja ootusi võlgnevuse ajatamiseks täita, siis neile maksegraafikut ei võimaldatud." Seega maksegraafikut ei sõlmitud ja Jukati omanik Marko Mägi tegi ülekandeid vastavalt graafikule, mille oli ise majanduse olukorda hinnates koostanud ja ettevõttele kohustuseks seadnud.

"Viimane info lõunase seisuga – laekunud on osa kõrvalnõuetest ja põhivõlg on tasutud," ütles Mitt täna Jukat Eesti võla kohta.

Äripäeva küsimustele vastab Karl Mitt.

Miks avaldate ettevõtet jätkuvalt võlglaste nimekirjas, kui ta on võlga juba märkimisväärselt vähendanud ning peab maksegraafikust kinni?

Jukat Eesti OÜ on kuus kuud võlgu ja ei ole ka täna oma kohustust täitnud.

Mida annab võla sissenõudmisel isiklik käendus?

Isiklik käendus maandab kreeditori riske võlgniku täiendaval ajalisel finantseerimisel, sest maksegraafik oma olemuselt on just võlgniku tegevuse finantseerimine.

Millega põhjendate täiendavat klientide värbamist rahalistesse raskustesse sattunud firma koostööpartnerite seast?

Julianus Inkassole võivad kõik ettevõtted oma nõudeid loovutada eeldusel, et nõue on sissenõutav. Loomulikult tegeleb Julianus Inkasso ka müügitööga.

Kas koondate nõudeid Jukati vastu omal algatusel või nõude loovutanud võlausaldaja tellimusel?

Julianus Inkasso tegeleb põhitegevusena võlgnevuste kohtuvälise ja kohtuliku sissenõudmisega.

Kui tüüpiliseks Jukati juhtumit peate, st et võlga asutakse kustutama alles siis, kui see on üle antud inkassofirmale?

Jukat Eesti OÜ juhtum on üks tüüpilisemaid, mida saab välja tuua.

Milline on turu hetkeolukord – kui paljudel juhtudel liigub võlgu jäänud ettevõttes veel raha ja kui sageli tuleb tõdeda, et kust pole midagi võtta, sealt ei võta enam surm (pankrot) ka?

Turu hetkeolukord on keeruline. Selgemini on eristatavad juba maksejõuetud ettevõtted ja terved ettevõtted.

Mida soovitate ettevõtjale, et ta saaks tegutseda võlanõudjate küüsi jäämata?

Kõige peamine soovitus on hakata probleeme lahendama kohe, ühendust võtta ja olla avatud, teha ettepanekuid ning kindlasti alustada kohe tekkinud võlgnevuse tasumisega. Ei maksa oodata nõude lahendamise üle peetavate läbirääkimiste tulemusi, sest ka läbirääkimised on aeg, millal on võlausaldajal raha saamata ja see mõjutab kindlasti ka läbirääkimiste lõpptulemust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 17:27
Otsi:

Ava täpsem otsing