Töötukassa 636 miljoniga miinuses

27. mai 2009, 12:19

Aprilli lõpu seisuga ületasid töötukassa
kulud tulusid 635,9 miljoni krooniga, selgub rahandusministeeriumi
ülevaatest.

Tänavu veebruaris võttis töötukassa vastu eelarve, mille tulude maht oli 978,7 miljonit krooni ning kulude maht 2,6 miljardit krooni.

Tulude arvestamisel on eeldatud töötuskindlustusmaksemäära tõusuga 1 ja 0,5%ni alates 1. juulist. Nende prognooside järgi kujuneb 2009. aasta oodatavaks puudujäägiks 1,6 miljardit krooni, millega on arvestatud ka rahandusministeeriumi kevadises majandusprognoosis.

Lisaeelarve koostamise aluseks olnud hinnangu kohaselt oli töötukassa 2009. aasta oodatav eelarve puudujääk 1,1 miljardit krooni.

Töötukassa aprilli alguses tehtud prognoosi (arvestab rahandusministeeriumi kevadise majandusprognoosi tööturu näitajaid ja maksemäärade tõstmist 1. juunist 2 ja 1%ni) järgi kujuneb 2009. aasta eelarvepuudujäägiks baasstsenaariumi kohaselt 1,8 miljardit krooni ja riskistsenaariumi järgi 2,1 miljardit krooni.

Aasta alguse töötuskindlustusmakse laekumised püsivad pigem kevadprognoosi graafikus, mis tähendab, et lisaeelarve graafikust ollakse maas. Töötukassa kulusid on aasta kokkuvõttes esimeste kuude põhjal keeruline hinnata nii tööturu kiirete muutuste kui ka uue töölepingu seaduse jõustumisega kaasnevate mõjude tõttu. Siiski on näha hüvitiste maksmise märkimisväärset kasvu märtsis, aprillis makstavate hüvitiste tase veidi langes, edstas rahandusministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2009, 12:52
Otsi:

Ava täpsem otsing