Väikeaktsionär kiidab Baltika aktsiaemissiooni heaks

27. mai 2009, 15:21

Pikaajaline Baltika aktsionär Märt Luuk
arvas, et täiendavate aktsiate väljalaskmine võiks olla ettevõttele vajalik ja
kasulik.

"Mina arvan, et on hea," uskus Luuk, nentides siiski, et ega ta sellest liiga palju ei tea, kuna ei ole Baltika igapäevaste toimetustega kursis. "Kui aktsiaemissiooni tehakse, siis ilmselt likviidsuse suurendamiseks. Kui see aitab ettevõtet edasi, siis see on ainuõige. Kui see aitab ettevõtte käima vedada, siis ma arvan, et see on positiivne. Kui emissioon õnnestub, siis see näitab investorite usaldust."

„Kaalun sügavalt,“ vastas Luuk küsimusele, kas ta osaleb aktsiate märkimisel, kui selline võimalus peaks tal avanema. „Oleneb tingimustest.“

„Et saada tulevikus kasumit,“ pakkus Luuk, mis motivatsioon võiks olla aktsionäril märkida nimiväärtusega ehk hinnaga 10 krooni aktsia uusi aktsiaid, kui praegu maksab aktsia börsil vaid veidi üle 9 krooni.

Luuk arvas ka, et Baltika aktsia on praegu allahinnatud, kui vaadata nii Tallinna börsi ettevõtete aktsiate hindu kui aktsiaturgude hindu üldiselt.

Luuk pidas ennast pikajaliseks aktsionäriks ja pikaajalisele investorile on hea, kui vahepealsel perioodil saab dividende ja pikas perspektiivis suurenevad ka ettevõtte väärtus ja aktsia hind. "Loomulikult ma eluks ajaks ei tahaks Baltika aktsionäriks jääda," märkis Luuk.

Ta ei osanud öelda, kas ta saab 18. juunil aktsionäride koosolekul osaleda, kus hääletatakse aktsiaemissiooni korraldamist.

Luugil on 205 434 Baltika aktsiat, mis moodustab veidi üle 1% kogu Baltika aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2009, 13:57
Otsi:

Ava täpsem otsing