Helenius ei pea Baltika tingimusi atraktiivseks

05. juuni 2009, 13:57

Investeerimisfirma Trigon Capitali
suuromanik Joakim Helenius ütles, et Trigon Capital ei kavatse märkida Baltika
eelisaktsiaid, kuna tingimused pole atraktiivsed.

"Praegu on palju väga odavaid, kuid väga häid ettevõteid, kuhu raha panna," sõnas Helenius.

Helenius soovitas Baltikal lasta uute aktsiate hinda poole madalamaks, mida tegid viimasel aastal näiteks mõned suuremad pangad, et investoreid ligi meelitada.

Baltika emissioonis märgitavate aktsiate hind on praegusest turuhinnast kõrgem, pealegi ei saa eelisaktsiate märkijad alates aktsiate emiteerimisest kahe aasta jooksul aktsionärina hääleõigust, põhjendas Helenius, miks pole tingimused tema jaoks atraktiivsed.

Samuti ei ole väljakuulutatud perioodil 10% dividendi igalt eelisaktsialt nii atraktiivne, et investeerida hetkel suhteliselt riskantsesse ettevõttesse, seda enam, kui ei ole kindel, kas ettevõte üldse kasumit teenib ja välja maksab, lisas ta.

Helenius lootis, et Baltikal on olemas kokkulepped institutsionaalsete investoritega ja et Baltika on nii tark, et ei lähe juhuse peale välja. Viimasel juhul kahtlen ma küll, et see emissioon õnnestuda võiks, sõnas ta. Kui aga kokkulepped on olemas, siis on ka tõenäosus edukaks emissiooniks ja raha saamiseks suur. Sel juhul on Baltika suutnud väga hea dealiga hakkama saada, rääkis Helenius.

Baltika juhatus teeb aktsionäridele ettepaneku Baltika aktsionäride korralisel üldkoosolekul 18. juunil suurendada ettevõtte aktsiakapitali, emiteerides selleks kuni neli miljonit eelisaktsiat väljalaskehinnaga kümme krooni. Sealjuures on uutel aktsiatel õigus 10%-lisele dividendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2009, 18:13
Otsi:

Ava täpsem otsing