Suurbritannia pani poliitikute kuluhüvitised internetti

19. juuni 2009, 10:11

Alates eilsest on internetis kättesaadavad
Suurbritannia parlamendisaadikute viimase nelja aasta kuluhüvitised alates
endise peaministri Tony Blairi gaasiarvetest praeguse peaministri Gordon Browni
arveteni oma köögi ja elutoa remondile kulutatud summade hüvitamiseks.

Kokku on tšekke ja taotlusi internetis üle miljoni, kuid kuna paljudel neil on aadressid ja muu oluline info kustutatud, ei tule sealt avalikuks sellist infot, mille lekitamisega ajaleht Daily Telegraph juba enam kui kuu aega tagasi Suurbritannias suure skandaali valla päästis ja mille tõttu enam kui tosina poliitiku parlamendikarjäär on tänaseks lõppenud.

Poliitikud nõudsid dokumentidelt enne avalikustamist aadresside, reisiplaanide, isiklike ja finantsandmete kustutamist julgeolekukaalutlustel. Just nende detailide abil jõudis Telegraph aga jälile kõige markantsematele kuluhüvitiste süsteemi kuritarvitusteni.

Ilma aadressideta ei tule näiteks välja kui parlamendisaadikud on hüvitisi taotlenud mitme erineva korteri või maja renoveerimiseks või kulutanud suuri summasid ametipinna üleslöömiseks, mis üsna varsti pärast uuenduskuuri maha müüdi. Ja kuna ei avalikustatud ka tagasilükatud taotlusi, poleks välja tulnud ka arve esitamine kodutiiki rajatud pardimajale kulunud 1645 naela hüvitamiseks maksumaksja rahaga.

Kuluhüvitiste sel moel avalikustamine muudab valijad vaid veel enam küüniliseks, on WSJ veendunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2009, 10:11
Otsi:

Ava täpsem otsing