Tallinna Vee nõukogu liige: kahtlen osaluse müügis

21. juuli 2009, 15:06

Tallinna Vee nõukogu liige, Elioni juht
Valdur Laid kahtleb, kas United Utilities plaanib tõesti müüa oma osaluse
Tallinna vee-ettevõttes.

Kõigepealt kahtleks ma selles uudises ja alles siis vaataks, mis edasi juhtuma hakkab või ei hakka, ütles ta. Laidi sõnul pole Tallinna Vee nõukogus küsimust käsitletud. Nõukogu kogunes tema sõnul viimati üle-eelmisel nädalal ning siis arutati ettevõtte esimese poolaasta majandustulemusi ning perspektiive.

Suurbritannia suurim börsil olev veekompanii United Utilities analüüsib, kas müüa varasid, mida ei reguleeri Briti veeteenuste turu regulaator, kirjutas ajaleht The Independent. Teiste seas võib lehe teatel müüki minna ka veefirma Eesti üksus. United Utilities teemat ei kommenteerinud.

"See on omanike teema," vastas Laid küsimusele, kas tema ligi viieaastase Tallinna Vee nõukogu liikmeks oleku aja jooksul on kuulda olnud huvilisi, kes võiksid pretendeerida United Utilitiesi asemel ettevõtte suurosanikuks.

Tema kinnitusel on United Utilities tuumikomanikuna toonud Tallinna vee-ettevõttesse olulist oskusteavet. Nende kogemus on olnud Tallinna Vees silmapaistev, lisas ta.

Valdur Laid on 2004. aastast ASi Elion Ettevõtted juhatuse esimees ning 2007. aastast ka Elioni emaettevõtte ASi Eesti Telekom juhatuse liige. Tallinna Vee nõukokku valiti ta sõltumatu liikmena sügisel 2005.

Ka teine Tallinna Vee sõltumatu liige, ASi Amserv Grupp tegevjuht Mart Mägi kinnitas, et pole veefirma suuromaniku võimalikust vahetusest kuulnud. "Olen viimastel päevadel olnud niivõrd hõivatud," põhjendas ta. Mägi ütlusel pole nõukogu omanike muutumise teemat arutanud.

LHV analüütiku Erki Kerti arvates on pigem vähetõenäoline, et United Utilities müüb osaluse Tallinna Vees. "See on United Utilitise jaoks võrdlemisi väike üksus, mida müüa," põhjendas LHV Balti analüüsiosakonna juht Kert E24-le. "Teiseks arvan ma, et neil on Eestis ja Tallinnas väga hea positsioon kätte võidetud," lisas ta. "Siinne segment tooda neile päris kena rahavoogu ja ma ei näe põhjust, miks peaks sellest loobuma," märkis ta.

Kert ei osanud prognoosida, kes võiks olla ostja, kui United Utilities osaluse müüb ning ta pigem kahtles, kas ostja võiks olla veefirma teine suuraktsionär Tallinna linn.

United Utilities omab 35,5 protsenti Tallinna börsil noteeritud Tallinna Vee aktsiatest, 34,7 protsenti kuulub Tallinna linnale. Vee-ettevõtte nõukokku kuuluv linnavolikogu liige Elmar Sepp ütles E24-le, et info võimalikust United Utilitiesi osaluse müügist on talle uus. Ta ei soostunud andma hinnangut osaluse võimalikule müügile. "Ootame ära sündmuste edasise käigu, siis anname hinnangud," lausus ta.

Samuti ei öelnud Sepp, kas linn võiks osta rohkem Tallinna Vee aktsiaid, kui United Utilities oma osaluse müüks.

Autor omab Tallinna Vee aktsiaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2009, 10:01
Otsi:

Ava täpsem otsing