Madratsitootja Tarmel purustas käibetipu

04. august 2009, 11:14

Eesti suurim madratsi- ja vooditootja
Tarmel Furniture OÜ tegi juulis rekordkäibe 16,4 miljonit krooni, mis ületab
eelmise aasta oktoobris tehtud käibetipu 34%ga ja on 59% rohkem, kui eelmise
aasta juulis.

Kui aastat alustati 27%se käibelangusega, siis kuue kuuga jõuti -5% peale ja nüüd edastatakse eelmist aastat 7%ga.

Põhiturgude 30%se nõudluse languse tingimustes on seda võimaldanud edukas sisenemine Norra turule, millele eelnes mitu aastat ettevalmistusi. Juuli suures tõusus oli ka ühekordsete projektide suur osakaal. Eestisse jääb aga ainult 10% toodangust.

"Kuna tehas oli käivitusfaasis ja aasta viimastel kuudel toimus turu langus, siis eelmisel aastal oli kahjumiks 4,8 miljonit krooni. Sel aastal loodame lõpetada aasta positiivse poole peal," märkis Tarmel Furniture OÜ juhatuse esimees Aare Paloots.

Tarmel Furniture OÜ moodustati Tarmel AS Mööblitehase baasil 2003. aastal. 2007. aasta alguses koliti Maardu ja Tallinna piirile spetsiaalselt vooditootmiseks ehitatud tehasesse. Tarmel Furniture põhituruks on Põhjamaad, kuhu läheb ca 90% müügist. Juba 1990ndate aastate algusest olulisele Soomele on lisandunud üha suurema osatähtsusega Norra ja Rootsi turud. Eestis kasutatakse kaubamärki Säng Sohva.

Tarmel Furniture 2008. aasta käive oli 110,4 mln, mida oli 18% rohkem, kui eelnenud aastal. Selle aasta põhieesmärkideks on ületada eelmise aasta käive ja jõuda kasumisse. Firmas töötab kahes vahetuses kokku 110 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. August 2009, 12:24
Otsi:

Ava täpsem otsing