Halonen kohtub juba teist korda Vene presidendiga

11. august 2009, 11:19

Soome president Tarja Halonen kohtub täna
lühikese aja jooksul juba teist korda oma Vene ametikaaslase Dmitri Medvedeviga,
arutades juba püsiteemadeks kujunenud Venemaa puidutollide ja Läänemere
gaasijuhtme küsimusi, kirjutab Yle Uutiset.

Huvipakkuvaimaks tõuseb arutelu, et Soome võiks olla koht, kuhu kogunevad Euroopa tipud arutama Venemaa algatatud Euroopa uue turvalisuskokkuleppe küsimust.

Eelmisel korral kohtus Halonen Medvedeviga aprillis, kui käis Helsingis esimesel valitsusvisiidil.

Yle Uutiste teatel on Halonenil õnnestunud luua toimivad suhted mõlema Venemaa juhtfiguuriga, juuni alguses kohtus ta ka Venemaa peaministri Vladimir Putiniga.

Presidendi kantselei napi pressiteate järgi on Haloneni ühepäevase Sotši visiidi teemaks "päevakajalised rahvusvahelised teemad". Kremli pressiteenistus keeldus eile kohtumise teemasid Ylele kommenteerimast.

Haloneni programmis on ka tutvumine 2014. aasta taliolümpia ettevalmistustega. Soome ettevõtted on üritanud aktiivselt pääseda olümpiamängude massiivsetele ehitustöödele. Firmad rajasid mais Consortium SOFI nimelise ühisfirma, mille kaudu nad üritavad saada jala olümpiahangete ukse vahele.

Septembris külastab Sotšit ka väliskaubandus- ja arendusminister Paavo Väyrynen, kelle eesmärk ongi teha lobitööd Soome ettevõtete olümpiahangetel osalemise kasuks. Tõenäoliselt võtab selle teema jutuks ka president Halonen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. August 2009, 14:06
Otsi:

Ava täpsem otsing