Jaan Korpusov: Olympicu aktsiate müügiga rahastan oma ettevõtteid

17. august 2009, 12:35

Olympic EG teine suuromanik Jaan Korpusov
põhjendas aktsiate müüki vajadusega rahastada oma teisi ettevõtteid. Üksikasju
mees kommenteerida ei soovinud.

„Põhjus on lihtsalt see, et tahan refinantseerida oma teisi ettevõtteid,“ ütles Korpusov lühidalt ja märkis, et tegemist on väga pisikese osaga kogu tema osalusest ettevõttes ja et Olympic EG-l siin küll mingit põhjust ei ole.

„Me oleme kokku leppinud, et praegu üksikasju ei kommenteeri,“ vastas Korpusov küsimusele, kas oli lihtne vabaneda aktsiatest ja kas ostjapool oli juba eelnevalt olemas. „Loomulikult on sellelt hinnatasemelt väga lihtne vabaneda, sellepärast et mõned välisinvestorid on sisenenud turule ja väike huvi on tekkinud. Hind on küllaltki odav sellisele ettevõttele,“ täpsustas ta.

„See ei ole üldse välistatud,“ vastas Korpusov, kas ta võib mingil hetkel aktsiad tagasi osta. Ettevõtja nägi ühe olulise probleemina majanduslanguse pikaajalist kestvust, mida ei osatud ette näha. Samas märkis Korpusov, et ega majanduskriis ole igavene. „Mõned loodavad, et põhi on käes, et siis ei lähegi enam kaua aega. Aga võib-olla läheb natuke kauem,“ arutles ta.

Ärimees uskus, et mingil hetkel on majanduskriis ikkagi möödas ja et siis on ka võimalik täita ettevõtte juhtkonnal varasemalt plaani võetud programmid.

Äripäev kirjutas, et Korpusovile kuuluv OÜ Hendaya Invest on müünud 1,224 miljonit Olympic EG aktsiat, kahandades osaluse 22,06 protsendile, ja et tehingu väärtus võis olla 11,5 miljonit krooni. „See on suurusjärk, aga ma ei hakka ka neid asju praegu kommenteerima,“ lausus Korpusov.

Investeerimisega tegeleva Hendaya Investi puhaskahjum oli mullu 247,9 mln krooni, kui aasta varem teeniti 135, 4 mln krooni kasumit, seisab ettevõtte 2008. a majandusaruandes. Finantskulu investeeringutelt sidusettevõtjatesse oli 252,8 mln krooni.

Majandusaasta jooksul soetas Hendaya Invest 35%ne osaluse Olympic EG-s, samas müües mullu üle 6,6 mln Olympic EG aktsia, nii et aasta lõpus langes osalus 22,8%ni. Ettevõtte finantsseisund on hea ja kuna osalust sidusettevõttes on hinnatud konservatiivsuse põhimõttel, ei ole karta investeeringu bilansilise väärtuse langemist alla turuhinna, kirjutab Korpusov tegevusaruandes.

Korpusov on andnud Hendaya Investi kaudu oma teisele ettevõttele, Wara Kuller OÜle viieks aastaks 5%se intressimääraga 35 mln krooni laenu. Korpusov võttis mullu Hendaya Investi kaudu välja veidi üle 20 mln krooni dividende, aasta varem oli see summa 41,8 mln krooni.

Wara Kulleri põhitegevuseks oli kuni 2007. aastani kirjanduse levitamine, aga mullu vahetusid ettevõtte omanik ja juhatus ning põhitegevusena hakati tegelema investeerimistegevusega, seisab ettevõtte mulluses majandusaruandes. Müügitulu ja kasum olid pea olematud.

Ka tänavu jätkab Wara Kuller investeeringute haldamisega. Sobivate projektide leidmisel on plaanis teha ka uusi investeeringuid, mille hindamisel on peamiseks kriteeriumiks konservatiivsus, seisab tegevusaruandes.

Korpusovi 75%se osalusega Päikesepaneel OÜ alustas tegevust 2007. a suunitlusega alternatiivenergia (eeskätt päikeseenergia) tootmise uurimisega, millega mullu jätkati. Tulenevalt tegevusvaldkonna uuringute pikaajalisusest, aruandeaastal ettevõttel müügitulu puudus, kahjumiks kujunes 128 361 krooni, seisab ettevõtte 2008. a majandusaruandes.

Armin Karuga kahasse olev OÜ Maarjamäe Kinnisvara sai mullu üle 32,4 mln krooni kahjumit, mis on tulnud peamiselt finantsvarade müügist. Ettevõtte põhitegevuseks on investeerimistegevus. Mullu võõrandati 33,33%ne osalus OÜ-s Hansakinnisvara ning laenati välja vabasid vahendeid, seisab ettevõtte majandusaruandes.

Tänavu on plaanis jätkata investeerimis-, konsultatsiooni- ja vahendusteenuste alast tegevust. Juhatus on aruandes teinud ettepaneku maksta jaotamata kasumi arvelt 6,59 mln krooni dividende, pärast mida on jaotamata kasumi jääk üle 11,4 mln krooni.

Taust

Jaan Korpusovi osalused:

Hendaya Invest OÜ 100%
Wara Kuller OÜ 100%
Päikesepaneel OÜ 75%
Maarjamäe Kinnisvara 50%

allikas: Agent

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2009, 14:36
Otsi:

Ava täpsem otsing