CV Keskus: septembris lisandus juba 1500 uut tööpakkumist

05. oktoober 2009, 15:04

Tööportaali CV Keskus kaudu avaldatud
tööpakkumiste arv on viimastel kuudel jõudsalt kasvanud ja septembris lisandus
juba üle 1500 uue tööpakkumise.

Kui aasta esimeses pooles oli keskmiselt ligikaudu 900 uut tööpakkumist kuus, siis nüüd, viimase kolme kuu jooksul on tööpakkumiste arv märgatavalt kasvanud. Juulis ja augustis lisandus keskmiselt 1300 uut tööpakkumist kuus ning septembris lisandus juba üle 1500 uue tööpakkumise.

Suurem langus tööpakkumiste arvu osas toimus ära 2008. aasta lõpus väga lühikese perioodi jooksul. Selle aasta esimene pool oli stabiilne, tööd pakuti enamasti tingituna n-ö loomulikust personalivoolavusest, et täita olemasolevaid vabanenud ametikohti. Viimastel kuudel on aga ettevõtted selgelt aktiivsemaks muutunud. Kriisipaanika on möödas, ettevõtjad on kohanenud uute mahtude ja oludega, on olnud piisavalt aega, et otsida uusi turge või turunišše ning muuta oma äriprotsesse tootlikumaks.

Septembris on enim kasvanud tööpakkumiste arv sellistes valdkondades nagu meelelahutus (kasv 58%), logistika (kasv 41%), kaubandus (kasv34%), klienditeenindus (kasv 24%) ja tööstus (kasv 23%). Langenud on tööpakkumiste arv avaliku halduse-, toitlustuse- ja hariduse valdkondades. Kõige rohkem on endiselt tööpakkumisi müügi -, klienditeeninduse-, kaubanduse- ja tööstuse valdkondades.

Keskmine kandideerijate arv ühele ametikohale ei ole langenud, see on endiselt üle 60 inimese ühele töökohale. Selle põhjuseks on ikka veel kasvav tööotsijate hulk. Kõige rohkem inimesi on eelistatud valdkonnaks märkinud klienditeeninduse ja müügi (kokku üle 80000 inimese). Neis valdkondades on ka enim kandideerimisi. Näiteks septembris kandideeris müügi- ja klienditeeninduse ametikohtadele kokku üle 20000 inimese.

Selleks, et tööpakkujale oma CV-ga paremini silma jääda on paljud tööotsijad hakanud kasutama erinevaid lisateenuseid. Paljud soovivad kontrollida oma CV korrektsust, samuti kasutatakse CV esiletõstmise teenust, mis võimaldab tööpakkujal, kes kasutab CV-de andmebaasi, näha eelisjärjekorras just esiletõstetud CV-sid.

Vahe tööpakkumiste ja tööotsijate arvu vahel on küll suur (Septembris umbes 130 000 kandideerimist ja üle 1500 tööpakkumise), kuid põhjust on ka mõõdukaks optimismiks, kuna tööpakkujad on muutunud selgelt aktiivsemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2009, 14:55
Otsi:

Ava täpsem otsing