AUTOD: Uus Passat esmakordselt kaamera ees

1706-aripaev 03. november 2009, 20:39

Automedia spioonifotograafidel on korda
läinud võimatu: tabada esmakordselt alles 2011. aasta lõpus oma ametliku debüüdi
tegev uus Volkswagen Passat.

Öö varjus hiiliv sõiduk annab mõista, et Volkswagen pole loobunud ideest pakkuda Passatit lisaks sedaankerele ka universaalina. Algselt pidi uus mudel jõudma müügile küll alles 2014. aastaks, kuid muutunud turuolukorrast tingituna tõsteti see tähtaeg paari aasta võrra ettepoole.

Kuigi fotodel näib uus Passat olevat äärmiselt sarnane vanale mudelile, on tegu eelkäijast siiski radikaalselt erineva sõidukiga. Nimelt kasutab Passat uut, tehasesisest tähist MQB kandvat veermiku arhitektuuri, millel pole midagi ühist eelkäijaga. Sama veermikku hakatakse kasutama ka Passat CC järeltulijal ning vaid USA turu jaoks mõeldud keskklassi sedaanil ja SUV-l.

Jõuallikate valik on VW jaoks klassikaline: uue põlvkonna VR6 bensiinimootorid saavad endale kütuse otsesissepritse ning kompressorülelaadimise või turbolaadimise. Ka peaks sama jõuallikas olema aluseks hübriidjõuallika ehitamisel Passati tarvis. Loomulikult ei pääse Passat ka korralikust valikust diiselmootoritest. Veojõud kantakse teele üldjuhul läbi kaheksakäigulise DSG-käigukasti. Soovi korral saab Passatit osta ka nelikveolisena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 20:39
Otsi:

Ava täpsem otsing