Korraldusi eiranud Rõngu vallal keeratakse osa maksutulu kinni

05. november 2009, 16:26

Rahandusministeerium peab alates tuleva
aasta jaanuarist Rõngu vallavalitsusele kantavast tulumaksust kuni 20% kinni,
sest kohalik omavalitsus ei pidanud ministeeriumi korduvaid eelarvehoiatusi
millekski.

Septembri lõpus saatis rahandusministeerium Rõngu vallavalitsusele rahandusministri käskkirja esialgse versiooni, millega sätestatakse tasandusfondi ja tulumaksu vahendite kinnipidamine kuni 20% ulatuses alates 2010. aasta algusest, vastas rahandusministeerium Äripäeva järelpärimisele. Praegu täpsustab rahandusministeerium veel käskkirja detaile ning lähinädalate jooksul peaks see jõustuma.

Rõngu vald eiras laenuvõtmise piirangut, sõlmides koolimaja renoveerimiseks võlaõigusliku müügilepingu peale 1. märtsi ning seda hoolimata rahandusministeeriumi korduvatest hoiatustest, et tegemist on seaduserikkumisega, millega kaasnevad sanktsioonid.

Teisi analoogseid käskkirju laenudega skeemitamise pärast hetkel plaanis pole, märkis ministeerium.

Alates 1. märtsist 2009 kuni 2011. aasta lõpuni kehtib kõigile kohalikele omavalitsustele laenu- ja muude kohustuste võtmisel piirang, mille järgi tohib laenu võtta ainult rahandusministeeriumi nõusolekul ning välisvahendite arvelt tehtavate projektide kaasfinantseerimiseks.

See piirang on sätestatud valla- ja linnaeelarve seaduse § 81 järgi ning rikkumise korral on rahandusministril õigus peatada omavalitsusele tehtavad riigi kaudu käivad maksed kuni 20% ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2009, 16:26
Otsi:

Ava täpsem otsing