Börs: teemant tuleb ja lööb su portfelli särama

Kadrin Karner 27. november 2009, 08:14

Pärast võimast uperkuuti aktsiaturgudel on investorid ilmselt aina enam hakanud aru saama, et lisaks virtuaalselt kasvavale varale on tegelikult päris hea omada ka midagi füüsiliselt kallist, mida saab käega katsuda ja vajalikul hetkel müüa.

Just seetõttu on sel aastal taasavastatud või täpsemalt, muudetud mõnevõrra kättesaadavamaks teemantidega kauplemine. Kuigi teemantidel pole olnud sellist kindla pelgupaiga staatust nagu kullal ja ka hinnad on volatiilsemad, paistavad nad suure kullapalaviku taustal aina paremate investeeringutena.

Alles hiljuti peeti vääriskivisid kauplemiseks liiga vähelikviidseks ning ka usaldusväärseid oksjoneid, kus nad peamiselt omanikku vahetasid, oli ja on suhteliselt vähe.

Loodus tühja kohta ei salli ning ainuüksi sel aastal on avatud päris arvukalt investeerimisfonde, mis on keskendunud just teemantidele.

Lisaks on olemas ka börse, kus teemantidega kaubelda saab. Näiteks avas ABN Amro jaanuaris Belgias DODAQ online-kauplemise (Dealers Organisation for Diamond Automated Quotes), mis püüab ületada traditsioonilisi kalliskividega kauplemise barjääre, nagu suured kulud ja väike likviidsus. Samuti on olemas rahvusvaheline IDEX teemandibörs.

tasub teada
Sel aastal on avatud mitu teemandifondi
Märtsis avas KPR Capital teemandifondi. Investeerida saab minimaalselt 250 000dollarilise sissemaksega.
Mõned nädalad hiljem tegi sama ka Venemaa investeerimisgrupp Alfa Capital. Sissemakse peab ulatuma miljoni euroni. Eeldatav aastatootlus on 15-17%.
Sel kuul avati Emotional Assets Fund, mis investeerib varadesse alates kunstist ja haruldastest markidest kuni teemantide ja neist valmistatud eheteni. Minimaalseks investeeringuks on 100 000 naela, fond sihib 15protsendilist aastatootlust.
Samuti sel kuul avas investoritele uksed Londoni ettevõte Dazzling Capital, mis investeerib kalliskividesse ja neist valmistatud ehetesse. Minimaalne sissemakse on 10 000 naela, tootluseks sihitakse 11%. Investorid saavad ehteid ka 50 naela eest laenutada. Üheks investoriks on Briti helilooja Andrew Lloyd Webberi abikaasa Madeleine Lloyd Webber.
Allikas: Wall Street Journal

Teemant
10 000 korda haruldasem kui kuld
maailma tugevaim looduslik materjal
kõige kontsentreeritum rikkuse hoidja
Ühe 1karaadise teemandi tootmiseks on vaja kaevandada 250 tonni maapinda. Vaid alla poole kaevandatud teemantidest on kvaliteetsed.
Allikas: Dodaq börs

Pikemalt loe tänasest Äripäevast või SIIT! Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad osta SIIN!

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2009, 14:28
Otsi:

Ava täpsem otsing