BÖRS: tõusmas USA pangad ja terasetööstus

Romet Kreek 30. november 2009, 15:35

USA pangaaktsiatele võiks päev alata positiivselt, kuna Araabia Ühendemiraatide keskpangad on valmis toetama oma maa pangandussüsteemi, kui Dubai World nimeline hiiglaslik 59 miljardi dollari suuruse võlakoormusega kinnivaraarendusprojekt osutub maksujõuetuks.

Et see kobakas risk ehk väheneb laenuandjate seisukohast, on uudis pankadele positiivne. Samas ei ole üldse kindel, et sealne emiraat või Araabia Ühendemiraadid üldse peaksid seda äriprojekti päästma – kuna tegemist ei ole valitsuse poolt garanteeritud võlakirjadega. JPMorgani aktsia hind tõusis Saksamaal 0,5 protsenti, 41,54 dollarile.

Terasetootjate aktsiad tõusid, kuna Goldman Sachsi analüütikud soovitasid osta USA suurima terastetootja U.S. Steeli aktsiat. Aktsia hind tõusiss 1,1 protsenti, 43,53 dollarile.

Eile avaldas USA jaekaupmeeste liit raporti, mille kohaselt tänupühade nädalavahetusel kasvas poodide külastatavus, kuid mullusest kulutati vähem raha. Poodides kasvas jaemüük aastaga 0,5 protsenti, 41,2 miljardile dollarile.

Aasia aktsiaturud on loonud tugeva tõusuga positiivse fooni USA turule. Erandiks oli Araabia Ühendemiraatide aktsiaturg, mida hoiti suletuna alates Dubai Worldi võimalike probleemide ilmsikstulekust ning mis täna kukkus olenevalt indeksist 7,3 kuni 10,3 protsenti. Euroopa aktsiaturud on umbes ühe protsendi langenud. Kui võtta aluseks USA peamiste aktsiaindeksite tuletistehingud, siis on oodata tasast avanemist. Dow Jonesi tööstuskeskmise lähim indeksifutuuri hind on tõusnud kaks punkti, 10 294 punktile. S&P 500 indeksi analoogne instrument on tõusnud hinnas 0,2 punkti ja maksis 1089,7 punkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2009, 15:35
Otsi:

Ava täpsem otsing