Osad riigikantselei ülesanded lähevad rahandusministeeriumile

Silvia Kruusmaa 03. detsember 2009, 14:37

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks rahandusministeeriumi põhimääruse muudatused, mis on eelkõige seotud riigikantselei avaliku teenistuse arendamise valdkonna ületoomisega rahandusministeeriumisse.

Järgmise aasta 1. jaanuarist kuulub rahandusministeeriumi ülesannete hulka avaliku teenistuse arendamine. Sellega seoses tuleb ministeeriumisse üle riigikantselei avaliku teenistuse valdkond ning kogu avaliku teenistuse korraldamist hakkab koordineerima rahandusministeerium.
 
Rahandusministeeriumi põhimääruse muudatus puudutab ka arendus- ja välissuhete ning siseteenuste valdkondi. Seoses riigi tugiteenuste konsolideerimise eesmärgiga kaotatakse ära siseteenuste asekantsleri ametikoht ning temale alluvad osakonnad tõstetakse ümber teiste juhtide vastutusalasse. Samuti vähendatakse uue põhimäärusega rahandusministeeriumi osakondade arvu seoses tegevuste ühendamise või lõppemisega.
 
Põhimääruse muudatused jõustuvad järgmise aasta 1. jaanuaril ning need võimaldavad aastas kokkuhoidu 4,1 miljonit krooni.

Riigikantselei teatas täna, et eelarvekärbetega toimetulekuks koondati riigikantseleis 2008. aastal 30 ja 2009. aastal kuus töötajat. Koondamisotsuste aluseks olid põhjaliku analüüsi tulemusel tehtud ümberkorraldused. Kokkuhoid saavutati kattuvate ülesannete ja dubleerimise kaotamise ning tugiteenuste ümberkorraldamisega.

Riigikantselei teenistujate arv on pooleteise aastaga vähenenud 32 protsenti ja töötasufond 34 protsenti. Kõige rohkem vähenes tugiüksuste ja teenindavaid ülesandeid täitvate ametnike arv.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. December 2009, 15:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing