Dividendid hakkavad kasvama

Tõnis Oja 04. detsember 2009, 20:05

Iga kuues S&P 500 indeksisse kuuluvast ettevõttest võib suurendada järgmisel aastal välja makstavaid dividende, kui tänu globaalse majanduskasvu taastumisel hakkava kasvama ka kasumid.

Wal-Mart ja AT&T on kaks 79 ettevõttest, kes võivad Bloombergi andmetel järgmisel aastal välja makstavaid dividende suurendada. Eile teatas dividendide suurendamisest Ecolab, mis on maailma suurim hotellide ja restoranidele keemiliste puhastusainete tootja.

Kaks protsenti indeksi koosseisu ettevõtetest võib dividende siiski vähendada, ennustab Bloomberg.

„Ettevõtted, millel on suurem turuosa, tugevam bilanss ning maksavad keskmisest rohkem dividende, on atraktiivsed konservatiivsetele investoritele, kelle jaoks USA 10 aastase tähtajaga võlakirjade 3,5protsendiline tootlus jääb väikeseks,“ kommenteeris uudisteagentuurile varahaldusfirma Crawford Investment Councel investeeringute juht John Crawford. 

Kommunaalteenuste sektori, mille ettevõtted näitasid majanduskriisi ajal tugevaid kasumeid, 12 kuu dividenditootlus oli 4,9 protsenti olles suurima dividenditootlusega sektoriks, selgub Bloombergi detsembri dividendiraportist. Teisel kohal on neljaprotsendilise tootlusega kommunikatsioonisektor. S&P 500 indeksi kõikide ettevõtete 12 kuu dividenditootlus oli keskmiselt 2,1 protsenti.

Põhja-Carolina energeetikakompanii Progress Energy on suurendanud välja makstavaid dividende igal aastal alates vähemalt 1999. aastast ning ilmselt teatab uuest suurendamisest 0,5 sendi võrra veel sel kuul. Praegu maksab ettevõte omanikutulu 2,48 dollarit aktsia kohta, mis teeb dividenditootluseks (aktsia hind 40,92 dollarit) 6,2 protsenti.

Osa dividendide maksmise suurendajatest tuleb nende hulgast, kes vähendasid dividendide välja maksmist „surmahirmu“ tõttu,“ kommenteeris New Yorgis asuva varahaldusfirma Alpine fondijuht Kevin Shacknofsky. Sel aastal vähendas dividendide maksmist 33 ettevõtet. Suurimad vähendaja oli finantssektor. Citigroup maksis eelmisel aastal 32 USA senti aktsia kohta ning katkestas nüüd väljamaksmise sootuks, Bank of America kahandas dividendimäära 64 sendilt ühele.

Ettevõtted on alustanud ka aktsiate tagasiostmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2009, 20:05
Otsi:

Ava täpsem otsing