Medicover avab reisijate vaktsineerimiseks kabineti

Katariina Krjutškova 07. detsember 2009, 19:18

Üld- ja eriarstiabi teenuseid pakkuv Medicover, kuhu investeeris ka pankur Rain Lõhmus, avab ülehomme reisimeditsiini kabineti, et pakkuda välismaale reisivatele eestimaalastele reisieelset meditsiinialast nõustamist ja vaktsineerimist.

Medicoveri peaarst Toomas Põld ütles: „Nõustame juba pikemat aega meremehi oma töökäikudel, teostame nende tervisekontrolli ja vaktsineerimist, mille tulemusena on meil pikaajaline kogemus kõikide vaktsiinidega,“ selgitas Põld.

Statistikaameti andmetel käis 2008. aastal reisifirmade vahendusel välisriikides 542 000 Eesti elanikku ehk välismaale reisimiseks kasutas kohaliku reisifirma teenuseid vähemalt iga kolmas eestimaalane. Eestimaalaste lemmiksihtkoht oli mullu Soome, kus käis 17 protsenti kõigist reisifirmade vahendusel reisinutest. Soomele järgnesid populaarsuselt Egiptus, Hispaania ja Rootsi. Neli protsenti kõigist reisijatest käis Türgis, Kreekas, Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides.

Reisimeditsiini kabinet valmib Medicoveri ja ühe maailma suurima vaktsiinitootja Sanofi Pasteur koostöös. Reisimeditsiini kabineti avamine on kooskõlastatud tervisekaitseinspektsiooniga.

Sanofi Pasteur on farmaatsiakontserni Sanofi-Aventis vaktsiinide tootmisele spetsialiseerunud allüksus. Tegemist on maailma suurima inimestele mõeldud vaktsiinidele keskendunud ettevõttega. Sanofi Pasteur pakub vaktsiine, võimaldades kaitset 20 bakteriaalse ja viirushaiguse vastu. Igal aastal turustab ettevõte üle miljardi vaktsiinidoosi, võimaldades vaktsineerida üle 500 miljoni inimese üle kogu maailma.

Medicover tegutseb 1996. aastast ja opereerib Eestis kuue tervisekeskuse ning kahe tervisebussiga. Lisaks peagi avatava reisimeditsiini teenusele pakub Medicover 16 eriarsti vastuvõttu, sellele lisaks töötervishoiuteenus, kus Medicover on turuliider.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. December 2009, 19:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing