Konkurentsiamet ei luba 27%st hinnatõusu

Anne Oja 08. detsember 2009, 11:11

Konkurentsiamet tegi otsuse, millega keeldus kooskõlastamast Tartu linna suurima kaugkütteettevõtte Tartu Keskkatlamaja soojuse hinna 814 kr/MWh, teatas amet.

Hetkel on ettevõtte soojuse müügihind 640,48 kr/MWh. Seega oleks ettevõte taotluse rahuldamine toonud tarbijatele kaasa hinnatõusu 27%.

Ettevõtja on peamise hinnatõusu põhjusena toonud ülemineku soojuse- ja elektri koostootmisele. Vastavalt kaugkütteseadusele tuleb soojusettevõttel tagada kindel, usaldusväärne, efektiivne, põhjendatud hinnaga ning keskkonnanõuetele ja tarbijate vajadustele vastav soojusvarustus.

Konkurentsiamet on seisukohal, et soojuse- ja elektri koostootmine kohalikest kütustest on absoluutselt õigustatud, kuna see toob kaasa energia kokkuhoiu. Samal ajal peavad uue kaasaegse koostootmise tehnoloogia juurutamine, sellega kaasnev energiasääst ning kohalike kütuste kasutamine elektri tootmise kõrval andma efekti ka soojustarbijatele.

Tartu Keskkatlamaja kuulub Fortum Tartu ASile, mille omanikeks on 60% ulatuses Fortum Power and Heat OY ja 40% ulatuses Tiit Veeberi Giga AS.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. December 2009, 11:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing