Pihl: Tallinn hoiab investeerimistegevust miljardi tasemel

Katre Pilvinski 14. detsember 2009, 19:59

Tallinna investeerimistegevus hoitakse 2010. aastal umbes miljard krooni tasemel, sõnas Tallinna abilinnapea ja endine siseminister Jüri Pihl.

Täna toimunud online-pressikonverentsil vastas Pihl lugeja küsimusele, palju on kritiseeritud äsja vastu võetud linnaeelarvet. Kas oskate välja tuua ka positiivsed jooned, et raskel ajal on alati eelarvet keeruline koostada ning langetada valusaid otsuseid.

"Eesmärgiks oli linna avalike teenuste jätkusuutliku rahastamise ja inimeste toimetuleku tagamine," sõnas Pihl.

"Üldises plaanis on oluline, et eelarve oleks tasakaalus. Positiivse poole pealt tooks välja järgmised asjad. Esiteks viiakse linna abipakett ellu kavandatud mahus ning sotsiaalse suunitlusega kulud kasvavad 7%. Investeerimistegevus hoitakse tasemel ca 1 miljard," rääkis ta.

"Hea uudis on kindlasti see, et lasteaedade rahastamine jääb tänavusele tasemele ning toimetulekuraskustes perede aitamiseks eelarve eraldised suurenevad. Eurotoetuste maht kasvab võrreldes tänavusega 3,5 korda ning linn on esimest korda tekitanud 105 miljoni suuruse stabiilsusfondi. Olulise asjana tooksin välja ka selle, et pensionäride pensionilisa tõuseb," ütles Pihl intervjuus.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. December 2009, 20:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing